Ceļa zīmes – kā kļūt par skautu un gaidu 100 dienās

“Ceļa zīmes” ir trīs mēnešus gara izziņas un socializēšanās programma jauniešiem vecumā no 14 līdz 17 gadiem. Tās mērķis ir radīt vidi, lai jaunieši var:
➡ socializēties ar vienaudžiem,
➡ kopīgi pavadīt laiku tiešsaistē, mazliet citādi kā tas ierasts akadēmiskajā vidē,
➡ apgūt jaunas teorētiskās un praktiskās zināšanas par došanos dabā draudzīgā veidā, pilsonisko aktivitāti un komandas darbu.

🙋‍♀️🙋‍♂️Nodarbības vadīs divi aktīvi jaunieši, Mārcis un Karlīna, kuri jau ilgi darbojas skautu un gaidu kustībā un vēlas dalīties ar gadiem vākto pieredzi un zināšanām ar citiem.

Piedaloties Tu iegūsi:
📌 āra dzīves prasmes,
📌 kvalitatīvi pavadītu laiku,
📌 jaunus draugus.

Projekta norise:
✅ ik nedēļas informatīvas un praktiskas nodarbības un darbs grupās tiešsaistē,
✅ ik mēneša kopīgs pasākums,
✅ noslēguma aktivitāte

ℹ Pirmā nodarbība 06.04.2021., pievienoties var visas programmas laikā, aizpildot anketu:https://ej.uz/skauti_gaidas_100dienas

Projekta pirmajā nodarbībā iepazīstināsim, kas ir skauti un gaidas, kā arī pastāstīsim par ko runāsim turpmākajās nodarbībās.

Sīkāk par 100 dienu programmu, skaties www.skautiungaidas.lv

* Visas programmā iekļautās darbības notiek atbilstoši valstī noteiktajiem pulcēšanās ierobežojumiem.

** Programmu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes

J: Kas ir skauti un gaidas?

A: Pasaules lielākā bērnu un jauniešu kustība un nevalstiskā organizācijā. Radusies Lielbritānijā 1907. gadā un šobrīd darbojas teju visā pasaulē, apvienojot vairākā kā 60 mil. aktīvus skautus un gaidas. Skautu un gaidu misija ir darīt pasauli labāku, attīstot seviun palīdzot apārtējiem! Rūda raksturu dabā, trenē komunikāciju, vērtības un noderīgas dzīves prasmes. Vairāk lasi www.skautiungaidas.lv.

J: Cik ilgi norisināsies projekts?

A: 3 mēnešus (06.04. – 15.06.2021.)

J: Cik bieži notiks nodarbības?

A: Katru otrdienu plkst. 16.00-17.30, kā arī viens apjomīgāks pasākums ik pēc 4 nodarbībām.

J: Vai jāpiedalās visās projektā paredzētajās nodarbībās?

A: Nē, taču ļoti vēlams!

J: Vai es kļūšu par skautu/gaidu, ja piedalīšos?

A: Būsi guvis labu ieskatu skautismā un gaidismā un, atsākoties darbībai klātienē, aicināsim Tevi pievienoties skautu un gaidu vienībai vai pašam organizēt savu kopu.

J: Vai vasaras sākumā notiks pasākums klātienē?

A: Ja situācija atļaus, tad noteikti centīsimies noorganizēt pārgājienu vai īsu nometni.

J: Ko es iemācīšos?

A: Noteikti dažādas zināšanas par došanos dabā. Veidosim savu personību, strādāsim un diskutēsim kopā par vērtībām un interesantām tēmām!

J: Kurš vadīs nodarbības?

A: Nodarbības vadīs divi jaunieši, aktīvi skauti un gaidas – Karlīna un Mārcis.

J: Vai man tiešsaistes nodarbībās būs nepieciešama kamera un mikrofons?

A: Strādājošs mikrofons noteikti būs nepieciešams, kā arī, redzot vienam otru, veidojas ērtāka komunikācija.

J: Par ko būs nodarbības?

A: Nodarbību cikls dalīsies trīs daļās – āra dzīve, sabiedrība un personīgā izaugsme. Pirmā daļa sastāvēs no četrām tēmām: skautisms un gaidisms, āra dzīve, ekipējums un orientēšanās dabā. Nākamās nodarbību tēmas uzzināsi projekta laikā!

J: Kas man vēl jāzina?

A: Šis projekts būs lieliska iespēja ne tikai uzzināt vai iemācītos kaut ko jaunu, bet arī vienkārši labi pavadīt laiku reizi nedēļā un iespējams iegūt kādu jaunu draugu, kamēr situācija mums to neatļauj darīt klātienē.

A: satikšanās notiks platformā ZOOM.

J: Ar ko man jāsazinās jautājumu gadījumā?A: Rakstot e-pastu uz info@skauti.lv vai sazinoties telefoniski ar programmas vadītāju Mārci – 29130394

#CeļaZīmes #Skauti #Gaidas #Izaugsme #Enerģija #NVOCovid2021  #socializēšanās #kopābūšana #iedvesma #izziņa