Ziemas sagaita “Baltais Vilks 2018”

No 2018. gada 12. līdz 14. janvārim Ložmetājkalnā norisinājās 16. skautu un gaidu ziemas sagaita “Baltais Vilks”. Tā vienkopus pulcēja teju 200 dalībniekus: skautus un gaidas no Rīgas, Tukuma, Dobeles, Baldones, Valmieras, Ķeguma, Ogres, Ogresgala, Kocēniem, Jūrmalas, kā arī Jaunsargu vienību pārstāvjus no Grobiņas, Skrundas, Lielvārdes un Babītes.

101 gadu atpakaļ strēlnieki iestājās par savu zemi, šodien skauti un gaidas rūda sevi, nometņojot ziemas apstākļos. Sagaita ir kļuvusi par neatņemamu sastāvdaļu skautu un gaidu darbībā.

Šogad programma tika bāzēta uz sešām personības attīstības jomām – sociālo, garīgo, emocionālo, rakstura, fizisko un intelektuālo. Pasākuma laikā dalībnieki veica dažādus uzdevumus un piedalījās nodarbībās, kur varēja attīstīt kādu no jomām. Kā vieslektori nometnē piedalījās arī instruktori no NATO vienībām, kuri mācīja pirmo palīdzību ziemas apstākļos, ekipējuma izvēli, izlūkošanu u.c. Sagaita noslēdzās ar tradicionālo spēli “Sala”.

”Ikkatru gadu nometnē pārliecinos, ka mums, skautiem un gaidām, ir sava misija sabiedrībā. Augam par Latvijas patriotiem, cilvēkiem, kuri tur augstā godā savu piederību šai valstij un cenšas veicināt šo pašu izjūtu apkārtējo vidū. Noteikti gūstam arī rūdījumu, paši gādājot par siltumu teltīs un pašgatavotām maltītēm uz ugunskura. Kā mēdz teikt, ”bērni neatceras savas labākās dienas, ko pavadījuši pie televizora’’,” tā Krišjānis Pundurs no Valmieras 4.skautu vienības.

Sakām lielu paldies visiem brīvprātīgajiem skautu un gaidu gadītajiem, jaunsargu instruktoriem, NATO un NBS instruktoriem par ieguldīto darbu.

Nometne “Baltais vilks 2018” tapa ar Nacionālo bruņoto spēku, āra dzīves izglītības centra “Pelēkais vilks” materiāltehnisko atbalstu, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018. gadam valsts budžeta finansējumu un dalībnieku vecāku līdzmaksājumu.

Foto no pasākuma: https://www.facebook.com/pg/skautiungaidas/photos/?tab=album&album_id=1679915455425346

ENG

16th Scout and Guide Winter gathering ”White Wolf”, 12.-.14.01.2018, Ložmetējkalns

Continuing the tradition, started in the first independence period of Latvia- to gather every year in Ložmetējkalns to thank our heroes- the Latvian Riflemen, who fought for their fatherland in World War One.

Goals of the gathering is to give the children and adolescents a chance to spend their free time actively and joyfully,  to practice active citizenship, to  relive history in an interactive way and to increase the self- dependency and teamwork skills and personal independence, and practice scouting and guiding.

Comments are closed.