Vēstures izziņas pārgājieni Ložmetējkalnā

Aicinām uz Ziemassvētku kaujas vēstures izziņas pārgājieniem Ložmetējkalna apkārtnē – 4. un 5. janvārī.
Pārgajienus vadīs skautu vadītajs, vēsturnieks Jānis Goldšmits.

4. Janvārī. Jelgavas novada, Valgundes pagasta “Mangaļos” (Latvijas Kara muzeja filiāle “Ziemassvētku kauju muzejs”) mazskautu, guntiņu un ģimenes locekļu pasākums par godu Ziemassvētku kaujām.
Vada – vēsturnieki Dagnis Dedumietis un Jānis Goldšmits.
Dalībnieku vecums 8. – 14. g. ar ģimenes locekļiem.
Sākums 10.00 “Mangaļos”.
Plānots neliels pārgājiens pa Latviešu strēlnieku I. brigādes uzbrukuma maršrutu un ekskursija ar uzdevumiem Mangaļu māju ekspozīcijā. Pārgājiena aptuvenais garums 3,5km.
Ģērbšanās atbilstoši laikapstākļiem. Ugunskurs un silta tēja tiks nodrošināti.
Pasākums plānots līdz ~14.00

Pieteikties pārgājieniem pie vad. Jāņa Goldšmita -29394812

5. Janvārī. Jelgavas novada, Valgundes pagasta Ložmetējkalnā. Skautu un gaidu sirojums pa Latviešu strēlnieku II. brigādes uzbrukuma maršrutu. Sirojuma aptuvenais garums 16km.
Vada – vēsturnieks Jānis Goldšmits

Dalībnieki: LSGCO biedri no 14. gadu vecuma. Vienību vadītāji obligāti. Nepilngadīgām personām obligāti līdzi vecāku atļauja.
Ģērbšanās atbilstoši laikapstākļiem, līdzi pusdienas un ūdens. Vēlams līdzi gumijnieki un maiņas apavi, jo būs jāšķērso mitras vietas.
Sākums 9.00 Ložmetējkalnā (Ierašanās no 8.40)
Noslēgums ~15.00 Ložmetējkalnā

Pieteikties pārgājieniem pie vad. Jāņa Goldšmita -29394812