Veiksmīgi aizvadīta mazskautu un guntiņu ziemas nometne “Draudzības Savienojums”

🌲No š.g. 4. – 14. februārim noritēja mazskautu un guntiņu ziemas nometne “Draudzības savienojums”. Šogad nometne tika organizēta attālināti, kur katrs dalībnieks individuāli, ar savu ģimeni vai mājsaimniecību piedalījās dažādās nometnes aktivitātēs – gan radošās, gan izzinošās, gan dodoties dabā.


Nometnes laikā notika 2 tiešsaistes pasākumi – nometnes atklāšana un nometnes ugunskura vakars, kurā dalībnieki iesaistījās interaktīvās aktivitātēs – piedalījās zirgu skriešanas sacīkstēs, “devās pārgājienā” ar vad. Mārci, parādīja savas zināšanas draugu viktorīnā un dziedāja dziesmas. Lai gan tiešsaistes pasākumos piedalījās 113 mazskauti un guntiņas no 13 vienībām, tomēr nometnes prasības un uzdevumus veica tikai čaklākie, kopumā 95 dalībnieki no 12 vienībām.
🎥Nometnes ietvaros tika izveidota arī prezentācija par mazskautu un guntiņu ziemas nometnes tradīciju, kura atspoguļoja gan to, kā gadu gaitā audzis dalībnieku skaits, gan kādas nometnes leģendas izdzīvotas, gan kādi laikapstākļi piedzīvoti un, kur nometnes notikušas.
Nometnes dalībnieki devās pētniecības gājienā, meklējot un atrodot interesantas dabas parādības, kā arī pildīja dažādus uzdevumus pēc savām interesēm:
📌 cepa cepumus,
📌 gatavoja kādas tautas tradicionālo ēdienu,
📌 mezgloja rokassprādzes,
📌 mācījās dziesmas,
📌 veidoja putnu barotavas putniem,
📌 iepazinās ar lāci “Andreju”,
📌 šifrēja ziņojumus Morzes kodā
📌 un veidoja savas zvaigžņu kartes.

Lielākoties uzdevumi tika veikti individuāli, taču dažas vienības rīkoja arī kopīgas attālinātās nodarbības, lai atbalstītu savus mazskautus un guntiņas uzdevumu pildīšanā. Daži dalībnieki uzdevumus pildīja tik aizrautīgi, ka prasīto 2 uzdevumu vietā izpildīja gandrīz visus (11) dotos.

ℹ️ Nometne tapa skautu un gaidu attālinātās programmas “Dari mājās” ietvarā, kuras mērķis ir turpināt darbu ar jaunani arī pandēmijas laikā. To vietējā līmenī realizēja brīvprātīgie skautu un gaidu vadītāji.
Pasākums līdzfinansēts Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Paldies visiem mazskautiem un guntiņām par aktīvo dalību nometnē, paldies ģimenēm par iesaisti un līdzdarbību un paldies visiem skautu un gaidu vadītājiem par pasākuma plānošanu un realizāciju!

Comments are closed.