Veiksmīgi aizritējusi ziemas sagaita “Baltais vilks 2019”

Š.g. 11.-13. janvārī notika 17. skautu un gaidu ziemas nometne “Baltais vilks”. Šī tradīcija, godināt strēlniekus, izzināt Latvijas vēsturi un rūdīt savu raksturu, ir aizsākusies starp karu periodā, atjaunota 80-to gadu beigās un dzīva vēl šodien.
“Baltais vilks” ir viens no gaidītākajiem pasākumiem organizācijā. Šogad nometnes tēma bija “miera sargs”. Dalībniekiem bija iespēja noklausīties lekciju par NATO lomu, izzināt dažādus miera aspektus – rakstura, ekonomiskos, elpošanas, atjautības un sarunu prasmes, piedalīties nakts spēlē un svētbrīžos. Kā arī apgūt jaunas mākas no Latvijas, ASV un Kanādas armijas karavīriem, iepazīties ar karavīru ekipējumu un to ikdienas darbu. Daļa no dalībniekiem apmeklēja Ziemassvētku kauju muzeju un devās pārgājienā. Neizpalika arī viesu uzņemšana un vakara ugunskuri. Pasākuma laikā bija iespēja aplūkot Latvijas Gaidu un skautu muzeja izstādi “Skauti un Latvijas armija”, ko bija sagatavojis skautu  vēstures pētnieks Jānis Goldšmits.

 Ziemas sagaistā piedalījās 149 dalībnieki no 15 dažādām vienībām (Rīgas, Jūrmalas, Rēzeknes, Tukuma, Valmieras, Kocēniem, Ķeguma, Ogres, Ogres gala, Dobeles, Baldones) , kā arī 3 skauti un gaidas no Austrālijas diasporas latviešu skautiem un gaidām. Viesu dienu apmeklēja ap 300 interesentu.

Organizācija pateicas visiem brīvprātīgajiem, kas nodrošināja šī pasākuma veidošanu, kā arī Nacionāli Bruņotajiem spēkiem, Rīgas Domei par atbalstu.

Foto: Mārtiņš Plūme

 

Comments are closed.