Valsts prezidents tiekas ar nevalstiskajām organizācijām

23. februārī Valsts prezidents, Latvijas skautu un gaidu goda prezidents, Egils Levits tiešsaistē tikās ar Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes nevalstisko organizāciju (Padome) pārstāvjiem, pārrunājot aktuālos pilsoniskās sabiedrības jautājumus COVID-19 krīzes laikā, kā arī nevalstiskā sektora stiprināšanu ilgtermiņā.


Tikšanās laikā tika pārrunātas iespējas, kā veicināt brīvprātīgā darba popularitāti Latvijā, tā nozīmi pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstībā. Valsts prezidents ierosināja, ka augstskolbām un uzņēmumiem būtu jāvērtē topošie studenti un darbinieki arī pēc viņu brīvprātīgā darba pieredzes.
Valsts prezidents piekrita Padomes pārstāvju viedoklim, ka mazāk aizsargāto grupu vajadzībām un viedokļiem šajā krīzes laikā ir jābūt sadzirdētiem gan valsts, gan pašvaldību līmenī. E. Levits izteica pateicību visām tām nevalstiskajām organizācijām, kas atbalsta grūtībās nonākušos līdzcilvēkus.


Sarunā piedalījās Memorandu padomes locekļi: biedrības “Latvijas Jaunatnes padome” pārstāve un “Latvijas skautu un gaidu organizācija” vadītāja Agnija Jansone, “Invalīdu un viņu draugu apvienība “APEIRONS”” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis, biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” direktore un “Viegli palīdzēt” koordinatore Inese Vaivare, biedrības “Alianse pārnozariskai ilgtspējīgai attīstībai” prezidents Āris Ādlers, nodibinājuma “Pasaules dabas fonds” direktors Jānis Rozītis, biedrības “Sabiedriskās politikas centrs “Providus”” pārstāve Agnese Frīdenberga, biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” pārstāvis Uldis Dūmiņš, Zemgales NVO centra vadītājs un biedrības “Eiropas kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš, biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” direktore un bijusī memoranda padomes ilgstoša vadītāja Kristīne Zonberga.


Sīkāk: šeit
Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Comments are closed.