Valmieras 4. skautu vienības pārgājiens

No 2. līdz 3.jūlijam notika Valmieras 4. skautu vienības mazskautu un guntiņu* pārgājiens maršrutā Cēsis – Rāmnieki – Vaidava.

Pārgājiens sākās Cēsu stacijā, caur Cēsīm uz Ērgļu klintīm, tad Ramātu klintīm, kur tika ieturēta pusdienu pauze. Tālāk mazskauti un guntiņas šķērsoja Gaujas atteku pa bebru aizsprostu, ceļš veda pa brikšņiem līdz viņi nonāca pie Rāmnieku tilta, atpūtās un devās uz nakšņošanas vietu. Pēdējā kilometrā bērni esot dabūjuši arī lietu un slapjas kājas.
Nākamās dienas ceļš viņus veda gar Strīķupi, kur tika izpētīta Kalējala un Patkula alas, pārgājiens tika pabeigts Vaidavā ar peldi ezerā un saldējumu.

Pārgājiena laikā 10 vienības biedri deva mazskautu un guntiņu solījumu.

Pasākumā piedalījās 25 dalībnieki un divās dienās tie mēroja apmēram 28 kilometrus.

Mazskauti un guntiņas ir skautu un gaidu organizācijas jaunākā darbības pakāpe, kurā darbojas bērni vecumā no 8-11 gadiem.