“Tuk tuk – kas tur ir?”

Zābaki izžāvēti, nozaudētie cimdi atrasti, emocijas nosēdušās un laiks atskatīties uz aizvadīto februāra nogali (10.-12.februāri, 2023), kad uz trīs dienām par Latvijas mazskautu un guntiņu galvaspilsētu kļuva Ikšķile. Kā jau mazskautu un guntiņu nometnēs ierasts, arī šoreiz nebija izņēmums nometnes tēli, kuri triju dienu garumā metās piedzīvojumos un pārdzīvojumos, izaicinājumos un sevis pārvarēšanā, lai pilnveidotu sevi. Dusmas, bailes, spēks, prieks, skumjas – ar to visu mēs sastopamies ik dienu, un katrs no mums, saskaroties ar šīm emocijām, reaģē citādāk. Ir liela māksla iemācīties, kā tās visas pārvaldīt.

Mazskauti un guntiņas mācās valdīt pār sevi, pār savām darbībām, emocijām, lai nevienu neaizskartu un nenodarītu pāri arī sev. Šajās dienās varēja rast mieru, zīmējot mandalas un piedaloties mūzikas terapijā, meklējot katrs savas skaņas. Pārvarēt bailes dodoties tumšā telpā, lai meklētu resursus konstruēšanas uzdevumam vai iebāzt roku nezināmās kastēs, mēģinot sataustīt, kas tad tur iekšā ir noslēpts. Uzdrīkstēties kāpt uz skatuves citu biedru priekšā, lai sajustu, kas ir “lampu drudzis”. Spēcinātu sevi, piedaloties sportiskās aktivitātēs Ikšķiles vidusskolas stadionā. Apvaldītu savas dusmas, uzliekot tās uz papīra un vēlāk sadedzinot. Kā arī, izgatavotu paši savas stresa bumbas.  Nometne piedāvāja daudz jaunu un svaigu vēsmu, kā piemēram, virtuālo realitāti ar “Oculus VR” brillēm, ar kuru palīdzību mēs varam doties ceļojumā pa visu pasauli, neizejot no telpām.

Nometnes dalībnieki neaizmirsa arī par skautu un gaidu labā darba tradīciju, tika sakopts pamežs pie pirmsskolas izglītības iestādes “Riekstiņš” un diskgolfa trases sākuma. Stundas laikā 150 bērni paveica patiešām lielu darbu.

Labu un aizraujošu piedzīvojumu nevar radīt no nekā un ļoti īsā laikā. Nometnes noslēgumā tika lemts, ka nākošo mazskautu un guntiņu ziemas nometni uzticēts veidot un vadīt Rīgas skautu un gaidu vienībām, tā ka 365 dienu laika atskaite ir sākusies. Galu galā, kad tad pēdējo reizi esam nometņojuši mūsu galvaspilsētā? Uz tikšanos jau nākošajos piedzīvojumos!

Nometnes organizatori saka lielu paldies Ogres novada pašvaldībai, Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvaldei, Ikšķiles vidusskolai, Baltic Restaurants, Fazer maiznīcai, LSGCO valdei un projektu vadības komandai, brīvprātīgajiem un nometnes organizatoru komandai no Ogres 29. un Ogresgala 5. skautu un gaidu vienībām.

Nometnes priekšnieks vad. Jānis Iklāvs

Pasākums tapis ar dažādu fondu līdzfinansējumu: Eiropas Jaunatnes gada atbalsta programma (Eiropas Komisija), Valsts jaunatnes politikas programma (Izglītības un zinātnes ministrija), brīvprātīgā darba attīstību atbalsta Aktīvo iedzīvotāju fonds, Sabiedrības integrācijas fonds, ANO Bērnu fonds. 

Comments are closed.