Tikšanās par likumprojektu “Par bērnu un jauniešu iesaisti valsts aizsardzībā”

Pirmdien, 24.februārī, Latvijas Sskautu un gaidu centrālās organizācijas pārstāvji tikās ar:

  1. Aizsardzības ministru Arti Pabriku un ministrijas pārstāvjiem, lai pārrunātu savstarpējo sadarbību un likumprojektu “Par bērnu un jauniešu iesaisti valsts aizsardzībā”*. Tikšanās laikā puses vienojās:
    – sadarboties augstāk minētā likumprojekta redakcijas pilnveidošanā;
    – turpināt sadarboties vispārējās aizsardzības jomā, 72h koncepta sagatavošanās procesā
  2. Jaunās konservatīvās partijas pārstāvjiem (Jaunā konservatīvā partija), lai pārrunātu skautu un gaidu organizācijas lomu jaunatnes politikā un valsts aizsardzības politikā. Abas puses vienojās sadarboties un turpināt savstarpējo dialogu, lai stiprinātu jaunantes organizāciju nozīmi valsts aizsardzībā.
  3. NVO –Saeimas foruma koordinācijas grupas ietvaros, notika arī tikšanās ar Saeimas priekšsēdētajas vietnieci Mariju Golubevu un viņas komandu par NVO un Saeimas sadarbības foruma organizēšanu 2020.gada maijā.

*Kā iepriekš rakstījām, 2020.gada sākumā Saeima 1.lasījumā skatīja likumprojektu par bērnu un jauniešu iesaisti valsts drošībā. LSGCO augsti vērtē ministrijas uzmanību šai jomai, regulējot Jaunsardzes un Valsts aizsardzības mācību programmas definēšanu likumprojektā, tomēr uzskata, ka likumprojekta saturā būtiski iztrūkst sadaļa par jaunatnes organizāciju lomu.

Comments are closed.