“THE JUMP” – dziesma Baltijas jauniešiem

Baltijas skautu un gaidu organizācijas ir sacerējušas dziesmu “THE JUMP” (latv.val.- lēciens), stiprinot Baltijas jauniešu sadarbību nākotnē. Dziesmai radīts arī videoklips, kas filmēts Baltijas skautu džamborejā Lubānā, kas pulcēja ap 600 dalībnieku.

Dziedāšana un muzicēšana ir daļa no baltiešu kultūras, kā arī viena no skautu un gaidu tradīcijām. Dziesmas vieno un iedvesmo, tā pauž skautiem tuvās vērtības: draudzību, dabu, ilgtspēju.  Skauti un gaidas pievieno jaunu dziesmu “THE JUMP”  Baltijas dziesmu grāmatai. 

Dziesma “THE JUMP” ir veidota 4. Baltijas skautu un gaidu džamborejā (nometnē) ar tādu pašu nosaukumu. Tā bija lieliska iespēja Baltijas valstu jauniešiem satikties un nometņot kopā, gūstot neaizmirstamu pieredzi. Šāda veida nometnes paver iespējas radīt jaunas draudzības un idejas. Džamboreja bija kā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas brīvības svinības. Šī ir paaudze, kas dzimusi pēc “Baltijas ceļa”, uzauguši un dzīvo neatkarīgās un brīvās valstīs. Viņiem rūp Baltijas valstu sadarbība un ilgtspējīga attīstība videi draudzīgā veidā.

Šī dziesma ir par Baltijas jaunatni šodien, par dabu un par kopā būšanu. Dziesma ir simbolisks aicinājums novērtēt to, kas mums ir un doties tālākā Baltijas attīstības lēcienā!  Džamboreja  ir liela skautu un gaidu nometne, kurā visi satiekas, lai dalītos pieredzēs, lai mācītos jaunas prasmes un iegūtu jaunus draugus. Džamboreja ir tāda kā ideālā pasaule, kurā visi dzīvo mierā un priekā un nepārtraukti apgūst ko jaunu. Mēs gribam dalīties ar džamborejas ideju (kā vietu, kur satiekas ideāli) plašāk, ” dalās Agnija Jansone, Baltijas džamborejas iniciatore un Latvijas skautu un gaidu organizācijas vadītāja.

Baltijas skauti un gaidas ir vadošā vērtīborientējošā jaunatnes kustība reģionā, tā piedāvā jauniešiem laiku un vietu tikties, mācīties un pieredzēt jaunas lietas, dalīties piedzīvojumos un pieredzēs, kā arī kopīgi sapņot, tādējādi kļūstot par aktīviem Baltijas pilsoņiem! Baltijas valstīs ir ap 7000 aktīvu skautu un gaidu. 

Dziesmas mūzikas autors: Jānis Strapcāns

Dziesmas audio fails: https://ej.uz/TheJUMP_song

Dziesmas vārdi: https://ej.uz/TheJUMP_song_lyrics

Dziesmas video klips: https://ej.uz/TheJUMP_song_video

Video: Autors: Eva Johansone, Kamera: Jānis Kešāns, Montāža: Toms Krauklis, Mūzika: Jānis Strapcāns, Dizains: Staņislavs Buls, Producents: Agnija Jansone

Publicitātes foto: Santa Kupča, Jānis Kešāns

Video tapa ar Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts jaunatnes politikas programmas 2019.gadam līdzfinansējumu.

 Plašākai informācijai:

Agnija Jansone, Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija, info@skauti.lv +371 27852614

Urtė Petrulytė, Lietuvas Skauti (Lietuvos skautija), press@skautai.lt, Mob.: +370 862033653

Kaire Jürgenson, Igaunijas Gaidu asociācija (Estonian Guides Association), kommunikatsioon@gaidid.ee, +372 55561525

Siim Maripuu, Igaunijas Skautu organizācija (Estonian Scout organization), skaut@skauti.ee

Tēmturi: #BeTheJump #TheJump #BalticWay30 #actBalticWay #scouting #guiding #scoutjamboree #volunteering #activeCitizens

THE JUMP_ press_LVTHE JUMP_ song_lyrics

Comments are closed.