Sv. Jura diena – diena labajiem darbiem!

MG_0584-1

Šodien mūsu skauti un gaidas visā pasaulē svin Sv.Jura dienu! Tā kalpo kā atgādinājums par mūsu likumiem un solījumu!  Tās ir vērtības, kas vieno mūs!

Leģenda par Sv. Juri stāsta, kā tas cīnījies ar pūķi. To uzvarot viņš izglāba zemi un ļaudis no tumsonības. Skauti/gaidas ir iedvesmojošies no viņa un mēģina būt moži grūtībās, kā arī drosmīgi iestājas pret netaisnībām.

Mēs jau no bērnības mācāmies uzņemties atbildību, pašaizliedzību, palīdzību, lai veidotu šo pasauli, kurā dzīvojam, kaut nedaudz labāku, kā arī neatstājam novārtā zināšanas, ko iegūstam nodarbībās un nometņojot.

Mēs sevi norūdām, galvenokārt, caur āra dzīvi, radot un pārvarot izaicinājumus un cieši sastrādājoties savā saimē, kopā, vienībā, organizācijā. Šīs uzkrātās zināšanas un spēku mēs dodam tālāk palīdzot saviem tuvākajiem un vietējai sabiedrībai. Un kā Latvijas bijusī prezidente Vaira Vīķe- Freiberga reiz ir teikusi: Katrs labu darīdams, var arī labu sagaidīt no citiem”!

 

Aicinām šodien uz vienu labo darbu vai viena izaicinājuma pārvarēšanu! Un dienas beigās mēs katrs sev  varam atbildē uz jautājumu –Ko es pats šodien  labu izdarīju, lai pasaule būtu labāka?

Priecīgu Sv.Jura dienu, aktīvu talkošanu Lielajā talkā* un uz tikšanos Brīvdabas muzejā**!

Esiet modri/-as!

Jānis un Agnija

LSP un LGP

 

*Sestdien, 25. aprīli, visā Latvijā notiek akcija „Lielā Talka”, šogad talkošana notiek vienību un vietējo kopienu līmeni, kā arī Tīreļpurvā kopā ar vīru kopu „Vilki”.

**Svētdien, 26.aprīlī, plkt.11 Brīvdabas muzejā notiks Sv.Jura diena svinīgs pasākums.

 

Comments are closed.