Starptautiskā Miera diena

Šodien, 21.septembrī, tiek atzīmēta starptautiskā miera diena. Miera nozīme mūsu ikdienā ir jo sevišķi aktualizējusies šī gada laikā ar notiekošo karu Ukrainā. Skauti un gaidas visā pasaulē savā darbībā izceļ miera izglītību, tās nozīmi, lai radītu drošu un uzticamu vidi darbā ar bērniem un jauniešiem, spētu labāk izprast viens otru un vienoties par to, kas kopīgs nevis meklējot atšķirīgo. Akcentējot miera nozīmi skautu un gaidu darbībā septembrī notikušajās jauno vadītāju apmācībās notika nodarbība, kurā dalībnieki iepazina mierpilna dialoga galvenos principus, ko un kā darīt un nedarīt darbā ar jauniešiem, lai veidotu drošu un uzticamu dialogu un caur dažādām aktivitātēm izzināja kā aktualizēt miera tēmu jauniešiem nodarbībās. Paldies par nodarbību Ernstam Felberbaueram, kurš viesojās apmācībās kā WOSM Europe Dialogue for peace (Dialogue For Peace – Europe) vēstnieks.Sīkāk par notikušajām jauno vadītāju apmācībām lasi tālāk.Līdz ar šī gada septembrī noslēdzās jauno vadītāju apmācības, kas norisinājās vairākos posmos. Apmācību 1. posmā martā dalībnieki apguva būtiskāko, lai patstāvīgi varētu uzsākt vadīt nodarbības — neformālās izglītības būtību un metodes, skautu un gaidu kustības pamatprincipus, LSGCO programmu, nodarbību plānošanu un vadīšanu, līderības prasmes, vietējos un globālos izaicinājumus, drošību no draudiem, bet arī mācījās reflektēt par savām sajūtām un izvērtēt apmācībās paveikto un apgūto. Tam sekoja individuāli veicami mājasdarbi pavasarī un vasarā un noslēdzošais klātienes posms no 8. līdz 11. septembrim, kurā dalībnieki ne tikai reflektēja par sevi kā līderi un skautu un gaidu kustību 21. gadsimtā, bet arī apguva tādas tēmas kā drošību āra dzīvē, emocionālo inteliģenci, komunikāciju un vienības lietvedības pamatus. Dalībnieki devās arī pārgājienā, praktiski piedzīvojot un reflektējot par āra dzīves izglītības metodēm. Īpaši atzinīgi apmācību dalībnieki novērtēja WOSM Europe Dialogue for Peace vēstnieka Ernsta Felberbauera nodarbību par miera dialogu. Septembra laikā katram dalībniekam vēl jāieplāno individuāla saruna ar kādu no apmācību vadītājiem. Šī gada jauno vadītāju apmācības vadīja LSGCO treneru komanda — Lauma Žubule, Paulīna Latsone, Artūrs Višs un Selīna Paula Sproģe. Paldies arī vieslektoram Ernstam Felberbaueram, vadītājiem Agnijai Jansonei un Mārcim Akmeņkalnam par nodarbību vadīšanu, kā arī Latvijas Gaidu priekšniecei vad. Ingai Kuple par brīnišķīgo ēdināšanu! Apmācībās piedalījās topošie vadītāja vietnieki no visām Latvijas pusēm gan ar iepriekšēju pieredzi skautu un gaidu darbībā, gan arī tie, kuri vēl tikai nesen iesaistījušies skautos un gaidās vai plāno to darīt. Apmācības uzsāka 22, bet tās veiksmīgi pabeidza 16 dalībnieki.Priecājamies par katru dalībnieku, kas izvēlējies uzsākt apmācības un izglītoties par ilgtermiņa brīvprātīgo darbu ar jaunatni, kā arī tiecas uz tālāku pašizaugsmi, lai veidotu pasauli labāku!

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Comments are closed.