Sociālais projekts “Es zinu, Tu to vari!” atklāj interaktīvu platformu jauniešiem

Šodien, 10.jūlijā, Grīziņkalnā, atklājot sociālo kampaņu “Es zinu, Tu to vari!”, Ministru prezidente Laimdota Straujuma uzsvēra: „Mums ir svarīgi, lai jūs, Latvijas jaunieši, būtu gudri, izglītoti, veseli un veiksmīgi. Veselīgs dzīvesveids un sportiskas aktivitātes, atteikšanās no dažādām atkarību izraisošām vielām jums noteikti palīdzēs sasniegt nospraustos mērķus. Es ticu, ka arī tiem, kuri reiz izvēlējušies nepareizo ceļu, ir iespējams izrauties no apburtā loka. Es zinu, jūs to varat.”

No šodienas sāk darboties arī projekta platforma portālā draugiem.lv/tutovari, kurā  interesentiem būs iespēja sekot līdzi un pieteikties kādam no 58 pasākumiem kā arī  uzrunāt un izaicināt savus draugus uz dažādām veselīga dzīvesveida aktivitātēm.

Projekta idejas autors Raimonds Elbakjans (Ghetto Family): „Pietiekami ilgi esam dzīvojuši pasaulē, kurā pieņemam lietas par pašsaprotamām. Ir apnikusi sabiedrība, kurā valda kūtrums. Beidzot ir jāuzņemas atbildība arī pašiem. Gribu aicināt sabiedrību atskārst daudzās iespējas, kas mums ir, lai veidotu priecīgāku, piedzīvojumiem bagātāku, veselīgāku ikdienu, lai ietu uz priekšu un attīstītos”.

Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Renārs Putniņš: „Projekts „ES zinu, Tu to vari” šajā vasara piedāvā alternatīvu ierastajai ikdienai – TV pultij, datoram, garlaicībai, neveselīgām un pat bīstamām izvēlēm. Ikviens jau šobrīd var izdarīt veselīgu izvēli un, mainot savu dzīvesveidu, apliecināt, ka kļūst par nobriedušu personību. Aicinu jauniešus pavadīt vasaru lietderīgi – piedalīties projekta pasākumos, iegūt domubiedrus, aktīvi sportot, tādējādi pārbaudot savu spēju robežas un patieso varēšanu. Ticiet – gandarījums ir garantēts!”

Sociālais projekts „ Es zinu, Tu to vari!” tapis, sadarbojoties valsts un nevalstiskajām organizācijām, lai cīnītos ar pēdējā gada laikā jauniešu vidū izplatīto jauno psihoaktīvo vielu jeb tā saukto spice lietošanu. Pēc jaunu tiesisko regulējumu ieviešanas narkotisko vielu pieejamība un lietošana ir samazinājusies, tomēr ir jāturpina darbs pie jauniešu veselības veicināšanas un jārada jauniešiem iespējas lietderīgi un mērķtiecīgi pavadīt brīvo laiku, īpaši vasaras mēnešos.

Projekta mērķis ir sabiedrībai atgādināt par izvēli, kas pastāv jebkuram, un ka tikai sabiedrība kopumā spēj cīnīties ar narkotisko vielu lietošanas samazināšanu. Tā ietvaros tapis arī manifests, kuru parakstīja Ministru prezidente, projekta idejas autori un atbalstītāji, un to aicināts parakstīt ir ikviens, kurš apmeklēs projekta „Es zinu, Tu To vari” pasākumus.

Lielākā daļa projekta „Es zinu, Tu to vari!” pasākumu būs veltīti jauniešiem,  atsevišķi pasākumi paredzēti arī ģimenēm kopā ar bērniem. Projekta mērķis ir iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības izraisošu vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta ietvaros no jūlija līdz augustam notiks vairāk kā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas.  Par visām projekta aktivitātēm var uzzināt portāla draugiem.lv lapā www.draugiem.lv/tutovari.  Aktivitātes veidotas tā, lai tās būtu vienkāršas un viegli pieejamas ikvienam interesentam.

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs atgādina – veselības saglabāšanas visa mūža garumā pamatā ir cilvēka personīgā atbildība. Ārstēšana un veselības aprūpe cilvēka veselību ietekmē aptuveni pa 20%. Atlikušie 80% ir katra cilvēka personīgi izdarītās izvēles – veselīgs vai neveselīgs dzīvesveids – uzturs, fiziskās aktivitātes vai to neesamība, veselībai kaitīgu vielu lietošana vai izvairīšanās no tām, riskants vai drošs dzīvesveids, sociālie faktori, izglītība u.c. Īpaši būtiski to ir apzināties jau jaunībā un savu dzīvi balstīt uz veselību pozitīvi ietekmējošām izvēlēm.

Projektu organizē Ghetto Family sadarbībā ar Latvijas Pauerliftinga Federāciju, Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrību, Latvijas Skautu un gaidu centrālo organizāciju, Latvijas Mazpulkiem un Latvijas Tautas sporta asociāciju.

Projektu atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs. Projekta stratēģiskais partneris Draugiem.lv, informē lieldraugi TVNET, JCDecaux un LTV.

 

Informāciju sagatavoja:
Projekta „Es zinu, Tu to vari!”
Komunikācijas koordinatore
Ieva Lorence
Ieva.lorence@ghettogames.lv
22057978

20140710-TuToVari01_Foto_RenarsBuivids

Comments are closed.