Skautu un gaidu ziemas nometne „Baltais Vilks 2014”

Šodien, 10.janvārī, sāksies skautu un gaidu ziemas nometne „Baltais Vilks 2014”, Ložmetēkalnā tiekoties vairāk kā 120 skautiem, gaidām un jaunsargiem. Šī ir lielākā skautu un gaidu ziemas nometne Baltijas valstīs.

Šī gada nometnes tēma ir „Skauti dvēseļu putenī”, kas ir veltīta pirmajiem skautiem Latvijā, kuri jau uzsāka darbību Pirmā Pasaules kara un Brīvības Cīņu laikā, esot par vērtīgiem palīgiem – nogādājot ziņojumus uz fronti un apkopjot ievainotos. Nometnes „Baltais Vilks” dalībniekiem būs iespēja caur dažādām aktivitātēm izdzīvot un izprast šo vienaudžu varonību.

Nometnē dalībniekiem ir unikāla iespēja dzīvot āra apstākļos trīs dienas, guļot apkurināmās teltīs un pašiem rūpējoties par savu sadzīvi. Šis pasākums jauniešiem dod lielisku iespēju apgūt dažādas āra dzīves prasmes un izdzīvošanas iemaņas praktiskā veidā, iepazīt vienam otru un piedalīties vērtīgās un izglītojošās aktivitātēs. Nometņotāji tradicionāli piedalīsies Ziemassvētku kauju piemiņas pasākumos.

Ikviens interesents ir aicināts sestdien apmeklēt Ziemassvētku kauju piemiņas pasākumus Ložmetējkalnā no pulksten 17:00, kā arī apmeklēt nometni „Baltais Vilks”. Nomentes teritorijā varēs apskatīt, ne tikai kā nometņo skauti un gaidas, bet arī aplūkot izstādi par Pirmo Pasaules karu, kas ir tapusi sadarbībā ar Kara vēstures klubu „Vairogs”.

Nometne “Baltais Vilks” notiek jau 12 gadus, tradīcija – janvārī doties uz Ložmetējkalnu – ir saglabājusies jau no pirmās Latvijas valstiskās neatkarības laikiem, kad skauti devās pārgājienā uz Ziemassvētku kauju vietām, lai pieminētu latviešu strēlniekus.

Šogad nometnē piedalās vairāk kā 120 jaunieši (vecumā no 12 līdz 25 gadiem) no Rīgas, Ogres, Ķeguma, Valmieras, Kocēniem, kā arī Latvijas Kristīgie skauti no Baldones un Dobeles un divas Jaunsardzes vienības no 3. Jaunsardzes novada – Kauguriem (Jūrmala) un Babītes.

Nometne „Baltais Vilks” ir tapusi sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu. SIA Fazer Latvija, KVK „Vairogs”, A/S Latvijas Valsts Meži un Nacionālo Bruņoto Spēku atbalstu.

Kontaktinformācija:

Mārtiņš Bakmanis

e-pasts: martinsbakmanis@hotmail.com

tālrunis: +371 29440805

Paulīna Latsone

tālrunis: +371 26729037

www.skauti.lv

Comments are closed.