Skautu un gaidu rudens nometne 2021 “Rudens rēbuss”

Pagarinātajā rudens brīvlaikā no 26. oktobra – 3. novembrim norisinājās attālinātā skautu un gaidu rudens nometne “Rudens rēbuss”, kurā piedalījās vairāk nekā 100 visu darbības pakāpju skauti un gaidas no visas Latvijas, iesaistot uzdevumu veikšanā (sevišķi pārgājienā) arī savus vecākus, brāļus un māsas. 

 Nometnes laikā dalībniekiem bija jāveic vairāki nosacījumi, kas apliecinātu viņu aktīvu piedalīšanos nometnē – jāizpilda vismaz divi no dotajiem nometnes praktiskajiem uzdevumiem, jādodas sajūtu pārgājienā, veidojot fotostāstu, un jāpiedalās nometnes lielajā spēlē tiešsaistē, tā apliecinot savu dalību nometnē. Visaktīvāk nometnē iesaistījās Jūrmalas, Tukuma, Valmieras, Siguldas un Ogresgala vienību biedri, īpaši aktīvi uzdevumu veikšanā bija jaunākās pakāpes dalībnieki – mazskauti un guntiņas. Nepieciešamos nometnes nosacījumus veiksmīgi izpildīja 85 dalībnieki. Lielākoties uzdevumi tika veikti individuāli, ar vienības vadītāju atbalstu taču dažas vienības rīkoja arī kopīgas attālinātās nodarbības, pildot tajās nometnes uzdevumus. Daži dalībnieki iesaistījās tik aizrautīgi, ka prasīto divu uzdevumu vietā izpildīja pat četrus un piecus uzdevumus. 

No praktiskajiem uzdevumiem visiecienītākie bija – filmu minēšanas rēbuss, ābolkūciņu un ābolu pankūku gatavošana, aproču mezglošana un masku gatavošana, kas sasaistījās ar gatavošanos gan Halovīnam, gan Mārtiņdienas ķekatām. Daļa jauniešu izvēlējās veidot arī kompozīcijas no rudens veltēm, kur vairums greba ķirbi, vairāki gremdējās iepriekšējo rudens nometņu atmiņās, bet vēl daži mācījās pārveidot drūmās rudens domas uz veselīgām domām, veikt kādu Dabas čempionu izaicinājuma uzdevumu, iemācīties jaunu skautu un gaidu dziesmu vai iefilmēt “Rudens rēbusa” TikTok deju.  

Pārgājiena laikā dalībniekiem bija jāķer dažādas sajūtas, atrodot, kas viņus ir pārsteidzis, iepriecinājis, sarūgtinājis un saviļņojis. Noķertās sajūtas pārgājiena laikā mijās no pārsteiguma, ka lietus laikā staigāt ir forši, ka tik ātri iestājas tumsa un dažādiem dabas brīnumiem – saulrieta, interesantām koka saknēm, ziedošiem augiem un prieka, par laiku, kas pavadīts kopā ar ģimeni, gardo pikniku un izkustēšanos svaigā gaisā līdz sarūgtinājumam par mežā atstātajiem atkritumiem. Kopā dalībnieki nometnes laikā veica vairāk nekā 600 km. 

Lielā spēle pulcēja spēlētājus tiešsaistē. Spēles sākumā dalībnieki tika sadalīti pa komandām, kur katrā aplī kādam no komandas bija jāuzņemas izaicinājums, izvēloties kādu no piedāvātajām tēmām un jautājuma grūtības pakāpi. Spēles laikā tika izspēlēti jautājumi par vidi, rudens rēbusu, ģeogrāfiju, sportu, Latviju, skautiem un gaidām. 

Nometne tapa ar Jaunatnes politikas valsts programmas finansējumu 2021. gadam un brīvprātīgo komandas atbalstu. Paldies visiem dalībniekiem un aktīvākajiem vadītājiem par iesaisti!

Foto no guntņas Undīnes ( Jūrmalas 3.jūras skautu un gaidu vienība)


Comments are closed.