Skautu un gaidu nometnē “Baltais Vilks” piemin latviešu strēlnieku simtgadi.

Šī gada 9.janvārī sāksies skautu un gaidu ziemas nometne „Baltais Vilks”, Ložmetējkalnā tiekoties skautiem, gaidām un jaunsargiem. Šī ir lielākā skautu un gaidu ziemas nometne Baltijas valstīs.

“Pulcējaties zem latviešu karogiem!” ar šādu uzsaukumu pirms simts gadiem sāka veidot latviešu brīvprātīgo bataljonus cīņai ar Vācijas armiju. Īsā laikā tika izveidoti 8 strēlnieku pulki, kas apturēja Vācijas armijas virzīšanos uz priekšu un nostabilizēja frontes līniju pie Rīgas. Latviešu strēlnieki īpaši izcēlās Ziemassvētku kaujās Tīreļpurvā, aizstāvot Nāves salu. Šī gada nometne tiks veltīta 100 gadu jubilejai, kopš tika izveidoti latviešu strēlnieku pulki, dalībniekiem iegūstot plašākas zināšanas par šiem notikumiem.

“Nometnē dalībniekiem ir unikāla iespēja dzīvot āra apstākļos divas dienas, guļot apkurināmās teltīs un pašiem rūpējoties par savu sadzīvi. Šajā pasākumā jaunieši var apgūt dažādas āra dzīves prasmes un izdzīvošanas iemaņas praktiskā veidā, iepazīt viens otru un piedalīties vērtīgās, izglītojošās aktivitātēs. Dalībnieki tradicionāli piedalīsies Ziemassvētku kauju piemiņas pasākumos,” tā par nometni stāsta tās priekšnieks, Nils Klints.

Ikviens interesents ir aicināts sestdien, 10.janvārī, apmeklēt nometni „Baltais Vilks”, sākot no pulksten 16:00. Nometnes viesi varēs apskatīt ne tikai kā nometņo skauti un gaidas, bet arī aplūkot izstādi par latviešu strēlniekiem un Pirmo pasaules karu. Ziemassvētku kauju piemiņas pasākums Ložmetējkalnā sāksies pulksten 17:30 un pēc piemiņas pasākuma notiks 100 Latvijas karogu pacelšanas ceremonija, atzīmējot latviešu strēlnieku simtgadi.

Nometne “Baltais Vilks” notiek jau 13 gadus, tradīcija – janvārī doties uz Ložmetējkalnu, saglabājusies kopš pirmās Latvijas valstiskās neatkarības laikiem, kad skauti devās pārgājienā uz Ziemassvētku kauju vietām, lai pieminētu latviešu strēlniekus.Šobrīd nometne “Baltais Vilks” ir lielākā skautu un gaidu ziemas nometne Baltijas valstīs, katru gadu tajā pulcējoties skautiem un gaidām no dažādām Latvijas pilsētām.

Šogad nometnē piedalīsies vairāk kā 180 jaunieši (vecumā no 12 līdz 25 gadiem). Nometnē piedalīsies dalībnieki no Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas, pārstāvot Rīgas, Ogres, Ķeguma, Valmieras, Kocēnu, Tukuma un Vaboles vienības, kā arī Latvijas Kristīgie skauti no Baldones un Dobeles, Jaunsardzes pārstāvji no Balviem, Viļāniem un Babītes. Nometnē piedalīsies arī skauti no Somijas.

Nometne „Baltais Vilks” ir tapusi sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, kā arī ar SIA Fazer Latvija un Nacionālo Bruņoto Spēku atbalstu.

10913148_1016315731716982_1665886872_n

 

Comments are closed.