Roveru sporta spēles “Ģenerāļa Kārļa Goppera ceļojošās trofejas izcīņa”

2013. gada 19. un 20.aprīlī Ogres pamatskolā norisinājās roveru sporta spēles. Par trofeju sacentās divas roveru ciltis – Ložmetējkalna roveru cilts un Beverīnas roveru cilts. Šoreiz roveri sacentās četrās disciplīnās – florbolā, basketbolā, zāles futbolā un frīsbijā, kā arī notika draudzības spēle starp roveru apvienoto izlasi un Latvijas florbola 1. līgas komandu – „Ogres Vilki”.

Piektdienā ap pulksten 16:00 Ogres pamatskolā sāka ierasties roveri un sācējroveri. Nedaudz vēlāk rovers Jānis Iklāvs ar drošiem vārdiem atklāja ģenerāļa Kārļa Goppera ceļojošās trofejas izcīņu.

1. spēle – basketbols. Spēle sākās ļoti piesardzīgi, bet Ložmetējkalniešiem izdevās iegūt pārsvaru. Otrais puslaiks noslēdzās ar rezultatīvu rovera Mārtiņa Lauberta metienu no centra. Otrajā puslaikā varēja notikt spēles lūzums, jo Beverīnieši bija krietni uzlabojuši sniegumu un Ložmetējkalniešu līderi paguruši, tomēr puiši nesalūza un spēle noslēdzās ar pārliecinošu Ložmetējkalniešu uzvaru. Jāatzīmē Beverīniešu sācējrovera Ata Antona „spraudiens” no groza augšas.
Labākie spēlētāji – Rihards Bolgzds, Mārtiņš Lauberts un Atis Antons.

Sērijā Ložmetējkalna roveru cilts izvirzās vadībā ar 1 pret 0.

2. draudzības spēle – florbols. 3 periodi, katrs 20 minūtes. Roveru apvienotā komanda pret florbola klubu „Ogres Vilki”. Šo spēli gaidīja daudzi, uztraukums bija liels. Roveru pārstāvētās komandas vārtus sargāja sācējrovers Guntis Balodis, kurš ir „Ogres Vilku” pirmais vārtsargs. Divas maiņas „Ogres Vilkiem” un trīs maiņas roveru komandai. Vēl nepieredzēta spēle! Ne tikai „Ogres Vilki”, izspēlējot dažādas stratēģijas un manevrus, pārliecinoši meta bumbiņu vārtos, bet arī roveri nepadevās un parādīja savu enerģiju un entuziasmu. Bumbiņa lidoja gan vienos, gan otros vārtos, taču, kā jau tas bija gaidāms, „Ogres Vilki” izcīnīja absolūtu uzvaru – 18 pret 8.
Pēc spēles tika apbalvoti labākie spēlētāji – abu komandu vārtsargi: no roveru komandas – sācējrovers Guntis Balodis, no „Ogres Vilkiem” – Varis Šaršūns.

3. spēle – frisbijs. Spēles laiks 25 minūtes vai līdz iegūtiem 11 punktiem. Beverīniešiem pievienojās arī spēlētāja no Ķeguma 19. gaidu vienības – Linda Gulbe. Spēles sākumā punkti tika gūti viens pēc otra, taču spēle ritēja ātri. Beverīnieši, nezaudējot laiku, izspēlēja krāšņus manevrus un bez uztraukuma izrāvās vadībā. Uzvaru guva Beverīnieši.
Tika arī apbalvoti katras komandas labākie spēlētāji – gaida Linda Gulbe un rovers Jānis Goldšmits.

Rezultāts sērijā 1 pret 1.

4. spēle – futbols. 2 periodi, katrs 20 minūtes. Jāteic, ka Beverīnas roveru cilts spēlēs nebija plaši pārstāvēta un nogurums bija manāms. Bumba tika spārdīta ne pa jokam. Lidoja gan vārtos, gan vārtsarga rokās, un spēlētāji spēlēja ar pilnu atdevi. Asas kustības un stingri spērieni, punktu pārsvars. Otro uzvaru guva Ložmetējkalnieši.
Arī šoreiz dāsni apbalvoti labākie katras komandas spēlētāji– sācējrovers Mārtiņš Sprinģis, rovers Mārtiņš Lauberts un sācējrovers Gundars Krīpēns.

Kopējāis rezultāts sērijā 2:1 Ložmetējkalna roveru cilts labā.

Pirmās dienas sacensības bija noslēgušās – gandarījumu un prieku juta visi. Kārtīgas vakariņas, nepabeigtas sarunas un nedzirdēti joki; sportotāji devās pie miera, lai no rīta celtos ar nepārspējamu enerģiju un spētu noskaidrot sporta spēļu uzvarētājus.

5. spēle – florbols. 3 periodi, katrs 10 minūtes. Beverīnieši jau gaidīja, kad varēs sevi parādīt laukumā. Patiesa pārliecība par savu sniegumu un spēcīgi metieni vārtos no viņu puses. Šis sporta veids Ložmetējkalniešiem nebija tas mīļākais. Nezaudējot iespējas, līderi bija acīmredzami. Otro uzvaru guva Beverīnieši.
Spēles labākie – roveri Dāvis Kiršfelds un Viesturs Laimīte.

Rezultāts sērijā 2 pret 2.

Vai spēles atstāt bez viena uzvarētāja, vai tomēr spēlēt pēdējo, izšķirošo spēli? Pēc kārtīgas apspriedes un diskusijas tika nolemts par lozēšanu. Tā kā Beverīnas roveru cilti pārstāvēja būtiski mazāks cilvēku skaits, pirmo lozi, par to, vai būs izšķirošā spēle vilka viņi. Izloze rezultāts – spēle notiks. Ložmetējkalna cilts roveriem atlika vien cerēt, ka tas nebūs florbols, jo vēl vienu sakāvi viņi negribēja piedzīvot. Izloze rezultāts – tiks spēlēts basketbols.

6. spēle – basketbols. 2 periodi, katrs 10 minūtes. Daudz emociju, nogurušas abas komandas. Bumba grozā nelidoja vairs tik bieži, kā pirmajā basketbola spēlē, taču tikpat enerģiski. Sākumā lielāks, pēc tam mazāks, bet punktu pārsvars Ložmetējkalniešiem. Grūti bija kaut ko mainīt, uzvarētāji tika noskaidroti. Trešo uzvaru kopsummā guva Ložmetējkalna roveru cilts.

Kopvērtējumā ar rezultātu 3 pret 2 ģenerāļa Kārļa Goppera ceļojošo trofeju 2013. gada 19. un 20. aprīlī izcīnīja Ložmetējkalna roveru cilts.

Roveru sporta spēļu tradīciju uzsāka Beverīnas roveru cilts 2012. gada rudenī.

Liels paldies Ložmetējkalna roveru cilts Oskara Kalpaka saimes roveram Jānim Iklāvam par lieliski noorganizēto pasākumu un sarūpētajām balvām!

Aprakstu sagatavoja Mārcis Akmeņkalns (155. skv)

Organizētāji pateicas par atbalstu:

 • Ogresgala pamatskolai par telpām
 • Freestyle slēpošanas apvienībai Skilluminati par enerģiskajām balvām
 • Galda spēļu veikalam par prāta mežģiem Ludo www.ludo.lv
 • Autosporta trasei, par braucienu ar kartingiem 333 www.333.lv
 • Tūrisma veikalam Virsotne par lielisko gāzes degli www.virsotne.lv
 • Tūrisma veikalam Ceļotājs par gāzes degli www.celotajs.com
 • Karšu izdevniecībai Jāņa sēta par pasaules atlantiem www.kartes.lv
 • Autine tools par vienreizējo skautu cirvīti www.autinetools.com
 • Festivālam Rīgas ritmi par biļetēm uz festivāla koncertiem www.rigasritmi.lv
 • A/s Aldaris par veldzējošo Vichy ūdeni www.aldaris.lv
 • Fazer Latvija par izsalkumu remdējošajiem šokolādes batoniņiem www.fazer.lv
 • Grupai Prāta vētra par jauno DVD koncertfilmu www.brainstrom.lv

 

 

Comments are closed.