Skauti un gaidas veic labo darbu starptautisko misiju veterānu ģimenēm

No š.g. 22.-28.jūlijam, Kokneses novada Vecbebros, skautu un gaidu brīvprātīgo vadīta, notiek starptautisko misiju veterānu bērniem domātā nometne “Mazais Namejs 2019”, ar mērķi sniegt atbalstu to ģimenēm. Teju 100 bērni nedēļu garā nometnē iepazīst skautu un gaidu kustību, rūdās raksturā un mācās jaunas prasmes.

Nometne “Mazais Namejs” ir  valsts aizsardzības un patriotisma fonda “Namejs” iniciatīva ar mērķi atbalstīt starptautisko militāro misiju veterānu ģimenes un dot iespēju bērniem jēgpilni pavadīt brīvo laiku.

Skauti un gaidas šo nometni uzņēmās organizēt jau otro reizi, tādējādi sniedzot savu pilsonisko ieguldījumu karavīru bērniem, lai tie aug stipri, krietni un atbildīgi Latvijas un pasaules pilsoņi. Tas ir veids kā mēs sakām paldies dalībnieku vecākiem, kas ikdienā rūpējas par mūsu valsts drošību.

Nometnes “Mazais Namejs 2019” laikā, dalībniekiem ir iespēja iepazīt pasaules lielākās jaunatnes organizācijas darbību Latvijā, gūt jaunus draugus, apmeklēt Lielvārdes gaisa spēka bāzi, Likteņdārzu un Kokneses pilsdrupas, piedalīties radošās darbnīcās un pilnvērtīgi attīstīt sevi. Aizsardzības ministrs Artis Pabriks nometnē piedalījās kā pasniedzējs, iepazīstinot dalībniekus ar vietējā novada vēsturi pārgājiena laikā.

Kristers, nometnes dalībnieks no Preiļiem (11 gadi)dalās pārdomās : “Esmu iemācījies vairāku mīlēt dabu un zināšanas, kā izmantot dabā atrasots materiālus. braucu šeit, lai es varu uzzināt vairāk par pasauli, kurā es dzīvoju! Es šajā nometnē atrodu daudzus jaunus draugus!”

Šī nometne notiek jau otro gadu un to organizē fonds NAMEJS, sadarbībā ar Latvijas Skautu un gaidu organizāciju. Šogad tajā piedalās 97 jaunieši no visas Latvijas (Liepāja, Preiļi, Alūksne, Kuldīga, Ludza, Ādaži, Rīga, Ogre, Salaspils, Jēkabpils u.c. ) un to vada 20 brīvprātīgie skautu un gaidu vadītāji.

Sestdien, 27. jūlijā, pasākumu apmeklēs arī valsts prezidents Egīls Levits.

Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustības, kas papildina skolu un ģimeni. To mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautisms un gaidisms attīsta pašpaļāvību, vajadzību izzināt, atklāt un gribu mācīties. Šobrīd Latvijā  ir 860 aktīvu skautu un gaidu. Latvijas skautu un gaidu organizācija ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM (World Organization of the Scout Movement) un WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts) dalīborganizācija.

Pasākums tapis ar fonda “Namejs” piesaistīto atbalstītāju un ziedojumu finansējumu un simbolisku dalībnieku vecāku līdzmaksājumu. LSGCO brīvprātīgo sagatavošana un atbalsts ticis nodrošināts Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2019.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Organizācijas konti sociālajos medijos:

www.facebook.com/skautiungaidas/ , www.twitter.com/skautiungaidas/ , www.instagram/skautiungaidas/

Pasākuma mirkļa birkas sociālajos medijos: #mazaisNamejs2019

Informāciju sagatavoja:

Agnija Jansone

info@skauti.lv, 27852614

Comments are closed.