Skauti un gaidas – vakar, šodien, rīt

Jaunatnes politikas konference – LSGCO 30

Biedrība “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija” 2020.gada novembrī atzīmē savu 30 gadu pastāvēšanas jubileju un skautisma un gaidisma Latvijā atjaunošanu. 30 gadu laikā bijuši daudzi piedzīvojumi un pavērsieni. Pasākuma laikā atskatīsimies uz skautu un gaidu tradīcijām, panākumiem un izaicinājumiem šo pēdējo 30 gadu laikā. Aicināt visi interesenti.

Pasākuma mērķis: aktualizēt brīvprātīgā darba ar jaunatni nozīmi sabiedrības attīstībā.

Mērķauditorija: skautu un gaidu vadītāji un vienību aktīvisti no 13 gadiem, skautu un gaidu draugi, atbalstītāji un sadarbības partneri, iesaistītie darbā ar jaunatni, lēmumu veidotāji un pieņēmēji, mediju pārstāvji.

Programma

10.00 Sākums, atklāšana, tehniska informācija

10.05 Ievadvārdi no Latvijas Skautu un gaidu centrālās organzācijas goda prezidenta, Latvijas prezidenta Egila Levita.

10.20  1.    Daļa Lasījumi:

(1) 30 gadu informatīva retrospekcija par darbu ar jaunatni skautu un gaidu kustībā, v.v. Lūcijas Bērziņa, Rīgas 155.skautu vienība

(2) Brīvprātīgais darbs darbā ar jaunatni , vad. Agnija Jansone, LSGCO valdes priekšsēdētaja

(3) Neformālā izglītība – skautu un gaidu metode vad. Paulīna Latsone, skautu un gaidu neformālās izglītības programmas speciāliste

11.10-11.20 pauze

11.20 -12.40  2. daļa

Paneļdiskusija “Skautu un gaidu organizācijas loma sabiedrības attīstībā šodien un rīt?

Panelī piedalīsies: Izglītības, vides, kopienu, vērtību un jauniešu pārstāvji.

Dagmāre Beinerte – La Galla, LR Saeima
Jānis Olmanis, Kocēnu pašvaldības vadītājs
Zane Oliņa, Skola 2030
Jānis Rozītis, Pasaules Dabas fonds
Mārcis Akmeņkalns, Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija

12.40 -13.00 Noslēguma vārdi

Pasākuma formāts: tiešsaiste

Pieteikšanās līdz 26.11.2020., aizpildot pieteikuma anketu saitē:

Seko līdzi pasākuma lapai portālā Facebook: https://fb.me/e/bjnaB3HS4

Saziņai – info@skauti.lv, 27852614

Pasākums tiek realizēts Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts jaunatnes politikas programmas 2020. gadam atbalstītā projekta “Atbalsts LSGCO darbībai 2019. un 2020.gadā” ietvarā.