Skauti un gaidas piedzīvo “Dvēseļu puteni” sagaitā «Baltais Vilks 10» Ložmetējkalnā

Vairāk kā 130 skauti, gaidas un jaunsargi no visas Latvijas, piedalās ziemas sagaitā «Baltais vilks 10», kas no 5. līdz 8. janvārim norisinās Ziemassvētku kauju vietā Ložmetējkalnā. 2012. gada sagaitas tēma – A.Grīna “Dvēseļu putenis”.

Ziemas sagaita tiek organizēta jau desmito gadu un ir kļuvusi par nozīmīgu tradīciju, ar ko aizsākas kalendārais gads. Šī tradīcija – janvārī doties uz Ložmetējkalnu – ir saglabājusies jau no pirmās Latvijas brīvvalsts laikiem, kad roveri (skautu kustības vecākā darbības pakāpe) devās pārgājienā uz Ložmetējkalnu, lai pieminētu varonīgos latviešu strēlniekus.

Šogad sagaitā piedalās vairāk kā 130 jaunieši (vecumā no 12 līdz 25 gadiem) no Valmieras, Kocēniem, Rīgas, Dobeles, Ķeguma, Ogres un Jēkabpils. Pasākuma galvenie mērķi ir nometņot āra apstākļos, attīstīt sadarbības prasmes, gan dažādos uzdevumos gan sadzīvē, kā arī uzzināt vairāk par Ziemassvētku kaujām, kurās tika likts stūrakmens vēlākajam Latvijas valstiskumam.

“Šo 10 gadu laikā sagaita “Baltais vilks” ir notikusi gan sala, sniega, vēja un lietus apstākļos. Taču tas ir tikai pastiprinājis skautu un gaidu interesi braukt uz šejieni. Savukārt praktiskās nodarbības, stāsti un cīņu paraugdemonstrējumi ir labs papildinājums vēstures stundās apgūtajam,” tā sagaitas priekšnieks Nils Klints.

Turpinot iesākto sadarbību organizāciju un pašu jauniešu vidū, arī šogad sagaitā piedalās 20 jaunsargi no Jēkabpils.
“Skautu un gaidu kopējais mērķis vienmēr ir bijis un būs veidot savas zemes un tautas nākotni labāku. Tādēļ ir vērts ieguldīt jauniešos, lai veicinātu viņu vispusīgu attīstību. Savukārt zināšanas par mūsu Latvijai svarīgiem notikumiem palīdz kopt tradīcijas un lepoties ar savu valsti,” tā Latvijas skautu priekšnieks Andris Matisons.

Sagaita tapusi sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, Valgundes pašvaldību, Latvijas Kara muzeju, Kara vēstures rekonstrukcijas klubu «Redut», A/S Latvijas Valsts Mežiem un Nacionāliem Bruņotiem Spēkiem.

Comments are closed.