Skauti un gaidas palīdz Ukrainai

Karš Ukrainā norit jau sesto dienu. 

Domās esam kopā ar mūsu skautu un gaidu brāļiem un māsām Ukrainā! 

Pēdējās dienās kopā ar (tag) Viegli palīdzēt koordinējam humānās kravas komplektēšanu  – gan saziņā ar uzņēmējiem, gan fiziski nodrošinot kravas komplektēšanu. Vairāk nekā 50 brīvprātīgie otro dienu strādā noliktavā, šķirojot un komplektējot atvestās kravas, kuras sarūpējušas gan pašvaldības, gan uzņēmumi. Tāpat skautu un gaidu pārstāvji aktīvi iesaistās kopējā NVO un Valsts pārvaldes palīdzības darbu koordinācijas grupā un WOSM un WAGGGS dalīborganizāciju koordināciju grupās atbalstam Ukrainai. 

Aicinām ziedot Ukrainas skautiem, iesaistoties WOSM un Ukrainas skautu ziedošanas kampaņā, lai viņi varētu koordinēt un veikt palīdzības darbus Ukrainā. Ziedot var šeit: bit.ly/scoutsukraine

#ArvienModri! #PalīdzētTuvākamKatrāBrīdī! #brīvprātīgaisDarbs

Kā Tu šobrīd vari palīdzēt?

Skauti un gaidas savā solījumā apņemas “palīdzēt tuvākajam katrā brīdī”. Šobrīd palīdzība visvairāk ir nepieciešama Ukrainas iedzīvotājiem, tāpēc skauti un gaidas aktīvi iesaistās gan palīdzības darbos humanitārās kravas komplektēšanā, gan morālā atbalsta sniegšanā. 

Ļoti novērtējam Latvijas iedzīvotāju vēlmi palīdzēt un jau sniegto atbalstu, taču, lai tas būtu vērtīgs, svarīgi ir rīkoties koordinēti un sekot aktuālajai informācijai par nepieciešamo palīdzību. Šobrīd:

  1. Individuālais atbalsts ar mantām nav nepieciešams.
  2. Finanšu līdzekļi pietiek šībrīža vajadzību nodrošināšanai, bet tādi būs nepieciešami tuvākā un tālākā nākotnē. ZiedotArī arī pasaules skautu/gaidu organizācijas organizē līdzekļu vākšanu. 
  3. Ja vēlies palīdzēt pats vai Tavi draugi/radi – reģistrējies kopējā anketā: https://ej.uz/AtbalstscilvekiemnoUkrainas
  4. Ja vēlme palīdzēt ir uzņēmumiem – reģistēties kopējā anketā, kuru regulāri monitorē koordinācijas grupa un sazinās ar uzņēmējiem atbilstoši vajadzībām: https://ej.uz/HumanaPalidzibaUkrainai 
  5. Nevajag patstāvīgi doties ar savām automašīnām uz robežu, lai nenoslogotu satiksmi un ceļus. Ja esi gatavs doties uz Ukrainas robežu, lai vestu cilvēkus – reģistrējies kopējā anketā:https://ej.uz/TransportscilvekiemnoUkrainas 
  6. Visa aktuālā informācija šobrīd ir mājaslapā: https://ukraine-latvia.com/ 

#ArvienModri! #PalīdzētTuvākamKatrāBrīdī! #brīvprātīgaisDarbs

Comments are closed.