Skauti un gaidas – līdzdalības stiprinātāji 2020

Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija iegūst balvu konkursā “Labākais darbā ar jaunatni Latvijā 2020” kategorijā “Līdzdalības stiprinātājs”.

“Līdzdalība pēc svešvārdu vārdnīcas skaidrojuma ir ieguldījums pamatkapitālā. Pamatkapitāls ir pastāvīga vērtība, kas ar laiku pāriet uz mūsu mērķauditoriju – bērniem un jauniešiem- un viņi to pozitīvi transformē uz veiksmīgu, konkurētspējīgu, veselīgu, empātisku, drošu un laimīgu sabiedrību.

Līdzdalība ir vairāku cilvēku aktīva piedalīšanās kādā procesā:

–       Vai tas būtu kāda šķēršu skrējiena posma rēbuss vai ugunskura iekurināšana slapjā laikā;

–       Vai kopīgas rūpes par tīrām dabas takām;

–       Vai aktīva darbība  vietējās, nacionālās vai starptautiskās kopienas dzīvē.

Paldies visiem brīvprātīgajiem skautu un gaidu vadītajiem, kuri līdzdarbojieties ar  jauniešiem (vienalga, vai tas ir pilsētā, mežā vai zoomā), rada tajos vērtības un prasmes, arī šo demokrātiskas sabiedrības prasmi – prasmi līdzdarboties – līdzdarboties savā mazajā un lielajā kopienā!”  tā organizācijas valdes priekšsēdētaja Agnija Jansone, saņemot balvu. 

Biedrība “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija” pateicas konkursa žūrijai, sadarbības partneriem, citām jaunatnes organizācijām, ka mūs pamanīja, novērtēja, ka palīdzējušas mums augt un attīstīties, iepazīt izaicinājumus un meklēt tiem jaunus risinājumus, lai turpinātu stiprināt jauniešu līdzdalību.

Lai izteiktu atzinību pašvaldībām, darbā ar jaunatni iesaistītajām personām, jauniešu centriem, kā arī jaunatnes organizācijām un biedrībām, kas veic darbu ar jaunatni par ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā, Izglītības un zinātnes ministrija organizē konkursu “Labākais darbā ar jaunatni

Konkursa uzdevumi ir:

·       popularizēt darbu ar jaunatni un tā nozīmi jauniešu pilnvērtīgai un vispusīgai attīstībai, tādējādi veicinot jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanos;

·       rosināt pašvaldības, jaunatnes organizācijas un organizācijas, kuras veic darbu ar jaunatni izvērtēt īstenotās aktivitātes jaunatnes jomā;

·       paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu prestižu.

Pretendentus bija iespējams pieteikt astoņās kategorijās – Labākais starts, Straujākais lēciens, Līdzdalības stiprinātājs, Veiksmīgākais projekts, Drosmīgākais projekts, Viedais atbalsts, Jauniešiem draudzīga vide un Iedvesmas dzirksts.

LSGCO bija nominēta kategorijās  “Līdzdalības stiprinātājs” un “viedais atbalsts” ar attālināto programmu #SkautoMājās #GaidoMājās.

Skauti un gaidas apsveic visus laureātus, kuri šogad ieguva balvu konkursā “Labākais darbā ar jaunatni”.

Comments are closed.