Skauti un gaidas dodas velobraucienā pa Latgali

2015.gada 23.jūlijs

Informācija medijiem

 

Jau šodien, 23. jūlijā sāksies skautu un gaidu organizētais piecu dienu velobrauciens “Latgales apceļojums 2015”, tam sākoties Balvos un noslēdzoties Jēkabpilī. Velobrauciena mērķi ir iepazīt tuvāk Latgales unikālo kultūru, tradīcijas un dabu.

Velobrauciena “Latgales apceļojums 2015” maršruts ar nelielām izmaiņām tiks balstīts uz 1939. gadā notikušās skautu ekspedīcijas aprakstiem, tā ļaujot jauniešiem salīdzināt kā šis novads gadu gaitā ir mainījies un attīstījies. Maršruts ved velobraucējus pa tādām tādām pilsētām kā Balvi, Viļaka, Rēzekne, Dagda, Aglona, Preiļi u.c. Turklāt šis brauciens dos arī iespēju popularizēt skautu un gaidu kustības ar mērķi palielināt to darbību šajā novadā.

„Velobrauciena „Latgales apceļojums 2015” dalībniekiem būs lieliska iespēju iepazīt Latgali no pavisam citas – unikālas puses, iepazīt tās kultūrvēsturisko mantojumu un smelties spēku no tās tradīcijām. Pārvarot fiziskos izaicinājumus, skauti un gaidas pilnveidos savas spējas un raksturus. Šis noteikti kļūs par vienu no vasaras spilgtākajiem piedzīvojumiem,” stāsta ekspedīcijas vadītājs,  Pēteris Murīss.

Velobraucienam “Latgales apceļojums 2015” būs iespējams sekot līdz sociālajos tīklos twitter un facebook, Beverīnas roveru cilts kontos.

Velobraucienu “Latgales apceļojums 2015” organizē Beverīnas roveru cilts – daļa no Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija. Projektu atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija.

Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustības, kas papildina skolu un ģimeni. To mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautisms un gaidisms attīsta pašpaļāvību, vajadzību izzināt, atklāt un gribu mācīties. Šobrīd Latvijā ir ap 1000 aktīvu skautu un gaidu. Latvijas Skautu un Gaidu centrālā organizācijā ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM (World Organization of the Scout Movement) un WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts)  dalīborganizācija.

Informāciju sagatavoja:

Mārtiņš Bakmanis

Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija

mediji@skauti.lv,

mob.t. +371 294440805

 

11541936_10206899513430856_4572011611076920650_n

Comments are closed.