Skauti un gaidas „Bauskas novada patriotiem pa pēdām”

No 2016.gad 3. līdz 4. novembrim Bauskā notika „Latvijas Ģenerāļu kluba” rīkotais ikgadējais pasākums jauniešu organizācijām „Latviešu karavīrs laikmetu griežos”. Tajā ar kopā ar jaunsargiem, mazpulkiem un skolu jauniešiem piedalījāmies arī mēs – skauti un gaidas.

Pirmajā vakarā sadalījāmies 16 komandās un gaidījām startu sacensību šķēršļu gājiena sākumam. Es biju laimīgajā 13. komandā, kurā bija 13 dalībnieki. Komandā ar mums, divām gaidām, bija jaunsargi, mazpulki un jaunieši no Codes pamatskolas. Tā kā mums līdz startam bija jāgaida 130 minūtes, nolēmām iepazīties ar pārējiem komandas biedriem. Jaunsargi un mazpulki mums pastāstīja par to, ko viņi dara savās organizācijās, mēs pastāstījām par skautiem un gaidām.

Sacensībās bija jāpievar 11 šķēršļi Bauskā apmēram 10 km distancē. No šiem šķēršļiem vislabāk atmiņā palika trīs. Tās bija nestuves, kas bija jāpagatavo no divām jakām un diviem kokiem. Uz tām bija jānes viens no komandas biedriem. Manuprāt, šādas prasmes dzīvē var noderēt jebkurā brīdī. Šķērslis „Slēpes” bija izaicinošs, jo komandai bija jābūt ļoti saliedētai. Mēs ar to tikām galā veiksmīgi! Šķērslis „Klints” bija visforšākais, tajā ar virves palīdzību vajadzēja tikt augšā pa Bauskas pils krauju. Kad izlasīju aprakstus, par šo šķērsli uztraucos visvairāk. „Klinti” pievarēt nebija nemaz tik grūti, taču bija slidens, dubļains un akmeņains, tāpēc man paslīdēja kāja un es uz akmens sasitu celi. Pēdējie soļi sacensībās bija ļoti motivējoši, jo zemessargs, kas mūs pavadīja, teica, ka varam apdzīt divas priekšējās komandas. Skrējām, cik tik spējām. Viena no mūsu komandas biedrenēm nedrīkstēja strauji skriet, tāpēc puisis viņu nesa rokās. Abas komandas apdzīt izdevās! Pēc finiša mans sasistais celis sāka stipri sāpēt, bija grūti paiet, tāpēc uz naktsmītni skolā mani atbalstīja citi skauti.

Nākamā diena bija daudz mierīgāka. Ar autobusu braucām ekskursijā uz Bauskas muzeju un piemiņas vietu ģenerālim Krišjānim Berķim. Uzzinājām daudz jauna un interesanta par Bausku un tās vēsturi. Šajā dienā mums ēst gatavoja zemessargi lauka virtuvē. Ēdiens bija vienkārši ideāls! Pēcpusdienā Bauskas Kultūras centrā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis stāstīja par to, kā Latvijas Armija sargā mūsu valsti.

Pēc šīs tikšanās sekoja apbalvošana. 1. vietu ieguva komanda, kurā bija skauti un gaidas no Tukuma. Mums, Rīgas 155.skautu vienības pārstāvēm, tika 3. vieta! Par to esmu ļoti priecīga un saku paldies foršajiem komandas biedriem. 13. komanda, 13 dalībieki, 3. vieta. Vai tā ir sakritība? Nedomāju vis. Pēc apbalvošanas sekoja Bauskas skolēnu koncerts. Mēs devāmies lāpu gājienā uz pieminekli „Par brīvības cīņās kritušajiem”. Latviešu karavīra lāpa tika nodota nākamā gada pasākuma rīkotājiem no Jaunjelgavas.

Pasākums bija lielisks, nākamgad noteikti gribu piedalīties atkal. Liels paldies „Latvijas Ģenerāļu klubam”, jaunsargiem, mazpulkiem un, protams, LSGCO par šo lielisko iespēju!

 

gaida Emma Freidenberga, Rīgas 155.skautu vienība

 

LSGCO:

  1. gadā biedrība «Latvijas ģenerāļu klubs» aizsāka jaunu tradīciju, organizējot patriotiska rakstura izglītojošus pasākumus neilgi pirms Lāčplēša dienas ārpus Rīgas, lai veidotu jauniešos dziļāku izpratni par Lāčplēša dienas un 18. novembra nozīmi Latvijas vēsturē, skaidrotu armijas un karavīra lomu gan vēsturē, gan mūsdienās. 2011. gadā tāds pasākums notika Trikātā, 2012. gadā ― Jēkabpilī, 2013. gadā  ― Skrundā, 2014. gadā  ―  Balvos, 2015. gadā  ―  Daugavpilī, savukārt šogad, 2016. gadā  ― Bauskā.

Bauskā pasākumā «Latvijas karavīrs laikmetu griežos» tikās  ap 300 jaunieši vecumā līdz 18 gadiem no dažādām Latvijas jaunatnes organizācijām ― no Jaunsardzes, biedrības «Latvijas mazpulki», biedrības «Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija», kā arī Bauskas skolu jaunieši.  

Pasākumu rīko «Latvijas ģenerāļu klubs» sadarbībā ar Jaunsardzes un informācijas centru, Bauskas novada ašvaldību, Mazpulkiem, Skautiem un gaidām, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. 

 

Foto no pasākuma

lapugajiens apbalvo  lapugajiens genklub

apbalvojot-1vietas-ieguvejus   Nozimites bauska

Comments are closed.