Skauti un gaidas atklāj Citu Rīgu

No šodienas, 7.jūlija līdz 12.jūlijam vairāk kā 100 skauti un gaidas piedalīsies nometnē “Cita Rīga 1996”, Kuldīgas novada, Padures pagasta, Tigavā. Nometnes dalībnieki piedalīsies radošās, izglītojošās un piedzīvojumiem bagātās nodarbības visas nedēļas garumā, tādējādi praktizējot veselīgu un aktīvu dzīvesveidu.

“Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas” (turpmāk tekstā LSGCO) nometne “Cita Rīga 1996” ir veidota kā maza pilsētiņa ar saviem noteikumiem un notikumiem, kur katram būs iespēja rast jaunu pieredzi un izaicināt sevi, piedaloties daudz un dažādās aktvitātēs kā pārgājienos, lentošanā, šķēršļu joslā, spēļu radīšanā un citās.

Nometnē piedalīsies bērni un jaunieši no Rīgas, Ķeguma, Jūrmalas, Ogres, Valmieras, Tukuma un Dobeles, tāpat tajā piedalīsies arī skauti un gaidas no Vācijas. Nometne dod iespēju tās dalībniekiem iepazīt jaunus draugus un kultūrus dažādību, pilnveidot savas komunikācijas un sadarbības prasmes.

“Šoreiz nometni rīkojam par godu iespējams labākajam gadam, ko piedzīvojusi šī pasaule! 1996.gads bija pilns piedzīvojumu un sasniegumu, bet kāpēc neremdēties labās atmiņās un nepiedzīvot to vēlreiz? Nometne norisināsies mūsu iemīļotajā nometņošanas vietā Tigavā, kur laipni gaidīsim visus, gan lielus, gan mazus, lai izdzīvotu gandrīz nedēļu garu piedzīvojumu,” tā nomentes idejas autors Dāvis Kiršfelds.

Nometne “Cita Rīga 1996” notiek sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari!” ietvaros. Lielākā daļa projekta „Es zinu, Tu to vari!” pasākumu veltīta tieši jauniešu mērķa auditorijai. Projekta mērķis ir iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta ietvaros notiks vairāk kā 58 pasākumi visā Latvijā, tai skaitā vēl trīs citas skautu un gaidu nometnes dažādos Latvijas reģionos.

Nometni “Cita Rīga 1996” organizē Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija, to atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs. Projekta stratēģiskais partneris Draugiem.lv, informē lieldraugi TVNET, JCDecaux un LTV.

Šī nometne ir tapusi ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta un Nacionālo Bruņoto spēku atbalstu.

Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustības, kas papildina skolu un ģimeni. To mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautisms un gaidisms attīsta pašpaļāvību, vajadzību izzināt, atklāt un gribu mācīties. Šobrīd Latvijā ir ap 1000 aktīvu skautu un gaidu. LSGCO ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM un WAGGGS dalīborganizācija.

Informāciju sagatavoja LSGCO pārstāvis Mārtiņš Lauberts, mediji@skauti.lv, mob.t. +371 26541642

asa

Comments are closed.