Skauti un gaidas aicina uz #izgaismoLatvija akcijas kop punktu – 21.jūnijā no plkst. 20:30 Lielupē, Tīklu iela 17, Skautu un gaidu ostā!

21.jūnijā Latvijas iedzīvotāji ir aicināti piedalīties akcijā Izgaismo Latviju un noiet savu sirdskilometru – vienu kilometru Latvijas pierobežā, lai pēc tam pulcētos pie svētku ugunskuriem, kas saulgriežu dienā izgaismos mūsu valsts robežu. Latvija tādējādi kļūs par pirmo valsti pasaulē, kuras iedzīvotāji valsts simtgadei par godu apgājuši ap savu valsti un izgaismojuši to ar ugunskuriem. Pie ugunskuriem 21.jūnija vakarā tiks dziedātas spēka dziesmas Latvijai un noslēgumā – vienlaikus visā Latvijā – arī valsts himna.

 

Akcija norisinās fonda “1836” veidotā projekta „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!” ietvaros, kas par godu Latvijas simtgadei veido tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas stiepjas aptuveni 1836 kilometru garumā, aptverot visu Latvijas sauszemes robežu.

 

KĀ NOTIKS AKCIJA:

Līdz plkst.18:20 akcijas dalībnieku pulcēšanās pašu izvēlētajā vietā uz 1836 ceļa

18:36 sākas gājiens apkārt Latvijai

20:00 – 20:30 – pulcēšanās pie ugunskura Jūrmalā, Lielupē, Skautu ostā (Tīklu ielā 17). Katrs akcijas dalībnieks tiek aicināts līdzi nest savu malkas pagalīti, lai stiprinātu kopīgo uguni

21:00-21:30 – ugunskura iedegšana

21:30 – spēka dziesmas – kā pie visiem ugunskuriem visā valsts pierobežā kopīgi tiek dziedātas spēka dziesmas Latvijai

22:00 – valsts himnas dziedāšana vienlaikus visā Latvijā

Ap 23:00 pasākuma beigas

 

Aicinām pēc noietā sirds kilometra pulcēties pie ugunskura Jūrmalā.

 

#LV100, #IzgaismoLatviju #skauti #gaidas

Comments are closed.