Skauti, gaidas un jaunsargi nometņo Ziemassvētku kauju vietā

Tradīciju turpinot, arī šogad no 10.līdz 12. janvārim vairāk kā 120 skauti, gaidas un jaunsargi nometņos “Baltajā Vilkā 2014”, Ziemassvētku kauju vietā Ložmetējkalnā.  Jaunieši no visas Latvijas tiksies, lai izzinātu, piedzīvotu un pieminētu latviešu strēlniekus. Šī gada nometnes tēma ir “Skauti Dvēseļu putenī”.

Nometnes tēma ir izvēlēta ar mērķi izzināt pirmo skautu darbību Latvijā, kuri jau sāka darboties kara apstākļos un deva nenovērtējamu labumu gan Pirmā Pasaules kara, gan Brīvības Cīņu laikā. Piemēram, pirmie Rīgas skauti kara laikā strādāja lazaretē par sanitāriem un iznēsāja svarīgus armijas ziņojumus uz fronti.

Nometnes „Baltais Vilks” programmas pamatuzdevums ir ļaut jauniešiem dzīvot āra apstākļos trīs dienas, guļot apkurināmās teltīs un pašiem rūpējoties par savu sadzīvi. Šogad nometnes dalībnieki piedalīsies arī Izaicinājumu Misijā, kur miksētās komandās pildīs dažādus saliedējošus, vēsturiskus un ar āra dzīvi saistītus izaicinošus uzdevumus ar mērķi iepazīties vienam ar otru, apgūt āra dzīves iemaņas un uzzināt ko vairāk par vēsturiskajiem notikumiem Ložmetējkalna apkārtnē. Tāpat nometnes dalībnieki piedalīsies Ziemassvētku kauju piemiņas pasākumos, īpašās tumsas spēlēs un citās mērķtiecīgās aktivitātēs.

Sadarbībā ar Kara Vēstures Klubu „Vairogs” tiks izveidota vēsturiska ekspozīcija par Pirmo Pasaules karu ar tā laika sadzīves priekšmetiem, manekeniem un fotogrāfijām, kura nometnes dalībniekiem un viesiem ļaus labāk saprast tā norisi.

Nometne “Baltais Vilks” notiek jau 12 gadus, tradīcija – janvārī doties uz Ložmetējkalnu – ir saglabājusies jau no pirmās Latvijas valstiskās neatkarības laikiem, kad skauti devās pārgājienā uz Ziemassvētku kauju vietām, lai pieminētu latviešu strēlniekus. Šobrīd nometne „Baltais Vilks” ir lielākā skautu un gaidu ziemas nometne Baltijas valstīs, katru gadu tajā pulcējoties skautiem un gaidām no dažādām Latvijas pilsētām. Jau ilgāku laiku nometnei pievienojas arī jaunsargi, veicinot sadarbību starp organizācijām.

Šī nav vienkārša nometne, bet izaicinājums, kurā vari pārbaudīt sevi un apgūt daudz jauna. Katru gadu tā pārsteidz, ir bijis gan ļoti auksts laiks, gan biezs sniegs, kas ir jātīra stundām ilgi, lai būtu iespējams uzcelt telti,” tā par nometni saka Santa Kupča, gaida no Ķeguma. „Ložmetējkalns ir vieta, kur domas raisās vairāk. Emocijas tikpat. Un gars, ko skauti un gaidas nes, saista to visu.”

Šogad nometnē piedalās vairāk kā 120 jaunieši (vecumā no 12 līdz 25 gadiem) no Rīgas, Ogres, Ķeguma, Valmieras, Kocēniem, kā arī Latvijas Kristīgie skauti no Baldones un Dobeles un divas Jaunsardzes vienības no 3. Jaunsardzes novada – Kauguriem (Jūrmala) un Babītes.

Nometne „Baltais Vilks” ir tapusi sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu. SIA Fazer Latvija, KVK „Vairogs”, A/S Latvijas Valsts Meži un Nacionālo Bruņoto Spēku atbalstu.

Comments are closed.