Roveru un lielgaidu sagaita

No 4. līdz 6. maijam Ložmetējkalna apkārtnē norisinājās roveru un lielgaidu sagaita, kuras mērķis bija apmācīt topošos roverus un lielgaidas, kā arī nostiprināt un pilnveidot esošo roveru un lielgaidu zināšanas un prasmes. Veicot dažādus uzdevumus, sagaitas dalībniekiem bija iespējas pārbaudīt kā savas teorētiskās tā praktiskās zināšanas, kā arī dalīties iegūtajā pieredzē, visiem kopā pārrunājot dienas veikumu pie ugunskura. Piektdienas vakarā tika atzīmēta arī Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadiena. Svinības izvērtās ļoti skaistas un sirsnīgas, jo katrs dalībnieks bija sagatavojis savu dāvanu vai veltījumu Latvijai – dziesmas, dzejoļus, dažādas simboliskas lietas.

Foto: Viesturs Lūsis

Lūk, viens no veltījumiem Latvijai:

Zeme tu skaistā,
Zeme tu jaukā,
Gods tev
Par Latviju saukties.

Tu dāvā zemi tautai,
Kas Daugavas krastā dzied.
Tu dāvā maizi ļaudīm,
Kas tavu zemi ar.

Latvija – tu mana dzimtā zeme,
No kuras aizbraukt negribu,
Un kurā ļaudis pulcini
Tu visus kopā vieno latviešus.

Sestdienā dalībniekiem tika doti jauni uzdevumi, kas tika pildīti dienas garumā. Staigājot pa mežu, bija lieliska iespēja izbaudīt dabu un pārdomāt sev svarīgus jautājumus. Pēcpusdienā, izvērtējot uzdevumus, kas saistīti ar Latvijas vēstures pārzināšanu, uzdevumu pārbaude izvērtās par plašu un aizraujošu vēstures lekciju, kas man likās ļoti interesanta.

Svētdienā sagaita tika slēgta un roveri un lielgaidas atgriezās mājas ar jauniem plāniem un iecerēm par turpmāko darbību.

Roveru un lielgaidu sagaita ir iespēja kuplināt roveru un lielgaidu saimi un šoreiz roveru pulkam pievienojās Emīls Krustiņš (Rīgas 1.skv) un lielgaidām pievienojās Dace Miķelsone (Carnikavas 98.mz/gtp).

Aprakstu sagatavoja Gatis Akmeņkalns (Rīgas 1.skv)

Comments are closed.