Roveru un lielgaidu sagaita Ložmetējkalnā

No 4. līdz 6. maijam Ložmetējkalnā norisinājās roveru un lielgaidu sagaita, saukta arī par „Rokeru un Lielgaitu Sagaidu”, kurā piedalījās kā pieredzējuši, tā arī topošie roveri un lielgaida. Šīs trīs dienas roveriem un lielgaidām bija notikumiem bagātas un ar labu laiku apveltītas, un arī neveiklajam nosaukumam ir savs stāsts, bet par visu secīgi.

Satiekoties pirmajā dienā, roveri un lielgaidas, pēc draudzīgām sarunām un iesildīšanās/iepazīšanās spēles, iekārtoja nometnes vietu. Pēc iekārtošanās un pusdienu ieturēšanas tika sadalīti darbi, kam malkas skaldīšana, kam apkārtnes iepazīšana, kam blēņu veikšana un kam kas nopietnāks. Visi veica savus darbus. Laba laika un labu darbu pavadīti, sagaitas dalībnieki sagaidīja pirmo ugunskura vakaru, kurā jautrākās un arī nopietnākās aktivitātēs svētkos tika sveikta Latvija valsts. Klāt bija arī pirmais naktsmiers.

Otrā sagaitas diena paskrēja vienā steigā. Pēc karoga ceremonijas tika sadalīti darbi un uzdevumi. Diena ritēja savu gaitu līdz brīdim, kad tika pamanīti ugunsgrēka dūmi un sadzirdētas ugunsdzēsēju mašīnu sirēnas. Tas bija kūlas ugunsgrēks, uz kuru sagaitas dalībnieki nekavējoties steidzās palīgā. Ar lāpstām, cirvjiem un egļu zariem roveri un lielgaidas palīdzēja kā varēja. Gāza degošus kokus, dzēsa uguni un neļāva ugunsgrēkam tikt līdz mežam. Pēc labā darba, daloties panākumiem, twitter vietnē steigā tika ierakstīts par „Rokeru un Lielgaitu sagaidu”. Tā arī radās neveiklais nosaukums. Atgriežoties nometnē, tika pabeigti nepabeigtie darbi, aizvadīts vakara ugunskura vakars un sagaidīts otrais naktsmiers.

Beidzamā sagaitas diena iesākās ar pārdomu rosinošu svētbrīdi. Pēc tā Līga Jagmane novadīja pamācošu nodarbību un tad jau tika novākta un noslēgta sagaita. Un pat pēc sagaitas noslēgšanas roveri un lielgaidas darbīga un draudzīga gara pārņemti , nolēma pakavēties Ložmetējkalnā un izspēlēt sadarbības spēli uz lentēm, zināmāmu arī kā slackline.

Sagaitā uz pārdomu nakti tika aicināta un lielgaidu solījumu deva Madara Kiršfelde (2.mzgtp). Apsveicam!

Aprakstu sagatavoja Gundars Krīpēns (66. skgv)

Comments are closed.