Rīgas 1. gaidu vienības pārgājiens

Šī gada 27. jūnijā notika Rīgas 1. gaidu vienības pārgājiens. Vienības pārstāves devās mazā pārgājienā no Garupes uz Vecāķiem, tajā piedalījās 10 guntiņas, gaidas un vadītājas. Maršruts tika īstenots īsāks nekā sākotnēji plānots lielā (30+C) karstuma dēļ. Lielākā maršruta daļa tika veikta caur mežu, daļa gar jūru. Pārgājiena laikā tika īstenotas dažādas nodarbes, kas veicina vērīgumu un mudina pētīt savu apkārtni – dabu – un tajā sastopamos veidojumus. Pārgājiena laikā meitenes devās arī peldē un ieturēja kopīgas pusdienas.
“Man pašai ļoti patika pats pārgājiens, visgrūtāk laikam bija nostaigāt lielajā karstumā. Bija ļoti patīkami apstāties pie jūras, lai atpūstos. Kopā ņemot, pārgājiens ļoti patika,” stāsta guntiņa Vendija.

Rīgas 1. gaidu vienībā darbojas vairāk kā 30 biedres un tā ir viena no 2 skautu un gaidu vienībām Latvijā, kurā darbojas tikai meitenes.

Comments are closed.