Raibais rudens 2012

Jau trešo gadu no dažādām Latvijas malām apvienojās skauti un gaidas, lai kopā jautri un lietderīgi aizvadītu nometni “Raibais rudens”. Kopā sabrauca skauti un gaidas no Rīgas, Ķeguma, Ogres, Valmieras, Carnikavas – kopā ap 100 dalībnieku. Diezgan plašs bija guntiņu un mazskautu pulks. Nometne notika Birzgales pagastā.

Foto:Renāte Bendika

Šis tiešām ir raibs rudens. Laika apstākļi mūs nudien pārsteidza, jo, ierodoties nometnes vietā, visur bija sasnidzis sniegs, un laiks bija auksts un nepatīkams, taču darbi mūs sasildīja. Cēlām lielās teltis, kurās mēs, skauti un gaidas, gulēsim, un veicām dažādus iekārtošanās darbus: taisījām pavardu, divus galdus, uzlikām karogkātu un citas nometnei nepieciešamās būves. Drīz pēc darbu pabeigšanas mums bija nometnes atklāšanas ceremonija. Pēcpusdiena pagāja piedaloties dažādās iepazīšanās spēlēs un citās aktivitātes, kurās mums, nometnes dalībniekiem, bija iespēja labāk savstarpēji iepazīties. Tā kā ir jaunas sezonas sākums, nometnē piedalījās daudz jaunu cilvēku, kuriem šī ir pirmā nometne, kura tiem paliks atmiņā vēl ilgi.

Dienas nobeigumā pulcējāmies uz ugunskura vakaru, kura tēma –  “Trīs tēva dēlu stāsts”. Priekšnesumus taisījām atsevišķi – skauti, gaidas, guntiņas un mazskauti, kā arī vadītāji. Pārsteidzoši šķita tas, ka visas gaidu meitenes un guntiņas ir tik labas aktrises. Bet nopietni! Viņām lieliski izdevās taisīt priekšnesumus. Ugunskura vakars bija ļoti labs. Pēc tā paredzēta vēl naktssardžu sadale un tad jau arī pirmā nometnes diena ir beigusies. Malku bijām sagādājuši sev daudz, tātad naktij bija jābūt siltai. Bija jābūt…

Nometnes otrā diena sākās ar rīta rosmi un brokastīm, kam sekoja rīta karoga ceremonija. Rīta nodarbību cēlienā bija iespēja apmeklēt vienu no trijām piedāvātajām nodarbībām pie kāda no trijiem tēva dēliem. Pie “Gudrā” varēja iet uz būvju nodarbību, kur varēja uztaisīt ko vien vēlas no apstrādātiem dēlīšiem, kā arī savu konstrukciju pēc tam nokrāsot. Pie “Skaistā” dēla bija iespēja kaut ko uzmeistarot ar paša rokām: uzmezglot pīnīti, izgatavot dažādas rotas vai kaut ko uzšūt, savukārt “Jaunākā” dēla nodarbībā varēja mācīties kurt ugunskuru, pēc tam arī apgūt prasmi gatavot ēst uz ugunskura. Nometnes trešajā dienā bija iespēja apmekēt vēl otru nodarbību, no šīm trijām.

Pēc pusdienām un nelielas bija iespēja apmeklēt nodarbību, kur mūsu viesis no zemessardzes stāstīja par pajumtes sagatavošanu, ja, piemēram, esi apmaldījies mežā. Savukārt vēlāk viņš mums pasniedza nodarbību par ūdens attīrīšanu, kurā mēs paši varējām uztaisīt dabisku ūdens filtru, kurā izmēģinājām attīrīt ūdeni.

Foto:Renāte Bendika

Pēc šīm nodarbībām sākās gatavošanās vakariņām, kas paredzētas ļoti labas. Bija divi ēdieni pēc izvēles – ķirbju zupa vai kartupeļu biezenis ar desiņām un salātiem un divi saldie ēdieni – karamelizēti banāni vai kūka. Tā nu dalībnieki, kas piedalījās ēšanas gatavošanas nodarbībā kopā ar vadītājiem gatavoja šīs vakariņas, kuras tiešām bija pa garšīgo.

Dienas nobeigumā bija divu stundu gara vakara spēle, kura iegūta no šīs vasaras apmaiņas brauciena Vācijā. Daudzi to spēlēja pirmo reizi, taču arī otrreiz viņu bija interesanti spēlēt.

Trešajā dienā bija iespēja apmeklēt kādu citu no trijām nodarbībām. Vēlāk skautu un gaidu vecuma pārstāvjiem bija starptautiskā uzziņu nodarbība, kurā roveri, lielgiadas un vadītāji dalījās savā starptautiskās skautošanas un gaidošanas pieredzē un iepazīstināja ar iespējām, kā arī mēs varam tajās iesaistīties. Mazskauti un guntiņas tikmēr izgāja šķēršļu trasi.  Vēlāk uz šķēršļu trasi devās skauti un gaidas, savukārt guntiņas un mazskauti iesaistījās spēlēs, kuras apgūtas dažādas starptautiskās nometnēs.

Vakariņas bija superīgas. Bija divas izvēles – plovs ar gaļu vai risoto ar vistas fileju Ķīnas mērcē. Varu pateikt to, ka vistas fileja ar Ķīnas mērci bija superīga, garšīgāka kā Gan Bei.

Šis bija pēdējais vakars šajā nometnē un tajā pulcējāmies uz ugunskura vakaru, kura tēma – “Kā kļūt par slavenību”. Arī šis bija ļoti interesants ugunskura vakars, ko vadīja „Džordžs Klūnijs”. Arī priekšnesumi bija ļoti interesanti un smieklīgi. Pašā dienas nobeigumā, vēl pēc ugunskura vakara Rīgas 69. skautu un gaidu vienībai pievienojās vēl viens pilntiesīgs skauts.

Jau minēju, ka pirmajā dienā zemi kāja sniegs, tad vakar un šodien tas bija pilnībā izkusis, taču visa zeme bija dubļos un visu dienu lija, taču mums tas pilnībā netraucēja darboties.

Ceturtās nometnes dienā rīta rosmes vietā bija smieklu joga. Karoga ceremonijā nometnes priekšniece Madara Kiršfelde izteica vēlmi, lai jau šodien uzspīd saule. Mēs domājām, nu gan viņa ir optimiste – visas dienas ir bez apstājas lijis. Bet, ziniet ko, uzspīdēja arī. Nometnes pēdējai dienai bija jābūt saulainai un jaukai un tā arī notika.

Šīs dienas lielākais uzdevums bija nometnes novākšana. Krāmējām mantas, jaucām nost teltis. Visi aktīvi rosījās pa nometnes teritoriju. Vēlāk nelielās grupiņās notika nometnes izvērtēšana, pēc kuras bija nometnes slēgšanas ceremonija, kurā mēs saņēmām nometnes uzšuves, kā arī tika izteikta pateicība visiem vadītājiem, kas palīdzēja šīs nometnes tapšanā. Plkst. 15:00 jau devāmies uz autobusu, lai brauktu mājās.

Nometnē skauti un gaidas plecu pie pleca darbojās ar mazākajiem organizācijas biedriem, un, teikšu tā, mums ir superīgas guntiņas un mazskauti! Tik jauki bija ar viņiem sadarboties, viņiem palīdzēt, kaut ko pamācīt. Viņi ar interesi uzklausa mūs, draudzējās ar mums un prasa visu, ko vien vēlās zināt. Tāpēc ik pa laikam ir labi aizbraukt uz nometni kopā ar viņiem. Ļoti ceru, ka arī nākamajā rudenī mēs visi varēsim satikties ceturtajā “Raibajā rudenī”.

Aprakstu sagatavoja Sanita Salgus un Kristīne Grīnberga (69.skgv)

Comments are closed.