Pirmās palīdzības apmācības skautu un gaidu brīvprātīgajiem

“Palīdzēt tuvākajam katrā brīdī,” ir daļa no skautu un gaidu solījuma, ko solās veikt ikviens, kļūstot par kustības biedru.

Š.g. oktobrī Tukumā norisinājās pirmās palīdzības apmācības skautu un gaidu brīvprātīgajiem. Apmācību mērķis bija apgūt un/vai atkārtot zināšanas un iemaņas pirmās palīdzības sniegšanā. Dalībnieki apguva gan pirmās palīdzības teoriju, gan praktiski izmēģināja vairākus pimās palīdzības elementus, gan arī izspēlēja dažādas simulācijas kādas varētu atgadīties dzīvē.

Visi dalībnieki atzina, ka šīs mācības ir palielinājušas izpratni, ko darīt nelaimes gadījumos, un izspēlētās nelaimes gadījumu simulācijas devušas pārliecību, lai rīkotos un sniegtu pirmo palīdzību.

Apmācības piedalījās 34 dalībnieki un brīvprātīgie no 11 vienībām. Tās tika organizētas projekta “Brīvprātīgais darbs – sabiedrības ilgtspējai” ietvarā, lai stiprinātu brīvprātīgo darbu Latvijā.

Pasākums tapa ar Sabiedrības integrācijas fonda no Latvijas Republikas Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #NVOfonds2021#BrīvprātīgaisDarbs#DarbsArJaunatni#PalīdzētTuvākajamKatrāBrīdī

Paldies Tukuma 12. skautu un gaidu vienībai par līdzorganizēšanu, viesu namam “Stelles” par viesmīlību un kafejnīcai “APŠUKROGS” par garšīgām maltītēm.

Comments are closed.