Pēteris Aivars (1948 – 2021)

Kad ugunskurā beidz kvēlot ogles…..


2021. gada 21. jūlijā no mums aizgāja latviešu skautu vadītājs vad. Pēteris Aivars, ilggadējs latviešu skautu priekšnieks trimdā/diasporā. Vad. Pēteris Aivars iestājās Latviešu skautu kustībā kā mazskauts 1955. gadā Jelgavas (75.) skautu vienībā Kalamazū, Mičiganas pavalstī. Izgāja skautu un roveru pakāpes, un deva roveru solījumu 1967. gada augustā. Vadītāju sagatavošanas kursus roveru pakāpē beidza 1969. gada jūlijā un vadītāja solījumu deva 1970. g. 22. augustā, kuru pieņēma toreizējais Latviešu skautu priekšnieks (Lsp) vad. Fricis Sīpols.

Apprecējās ar gaidu vadītāju Noru Zālīti 1979. gada jūlijā un pārcēlās uz dzīvi Ņujorkā. Tika ievēlēts par Rīgas 90. skautu vienības priekšnieku 1982. gadā, amatu ko viņš pildīja līdz 1992. gadam, un vēlreiz no 2000. gada līdz 2005. gadam.

Kā roveru virsaitis, amatu ko pildīja no 1981. līdz 2001. gadam, viņš uzņēmās roveru apakšnometnes priekšnieka amatu divās lielajās nometnēs – “Ugunskurā” (1992) un “Kopsolī”(1997). Roveru pakāpei kopā ar lielgaidu pakāpi katrus divus gadus notika atsevišķas nometnes, kuras viņš organizēja un vadīja.

1983. gadā apbalvots ar Baltas lilijas ordeni un 1993. gadā ar Pelēkā vilka ordeni – Latviešu skautu kustības augstāko apbalvojumu.1995. gadā ( uz 3 gadiem) ievēlēts par ASV skautu jendas priekšnieku.2005.gadā septembrī ievēlēts par Latviešu skautu priekšnieku, amatu kuru viņš pildīja līdz 2014. g. 30. septembrim. Būdams Lsp, aktīvi darbojās Goppera fonda sanāksmē, kopš 2015. gada darbojās Goppera fonda valdē.

Kopš 2007. gada katru decembri organizē projektu “Miers virs zemes”, Betlēmes gaismas savākšanu no lidostas un izplatīšanu vienībās.

vad. Pēteris Aivars izcēlās ar izcilām līdera dotībām, labu humora izjūtu un neviltotu sirsnību. Esam pateicīgi par vad. Pētera devumu latviešu un Latvijas sabiedrībai – kā skautu un gaidu kustībai, tā latviešu kopienai kopumā.

Dzimis 1948. g. 11. janvāri, Pegnitz Laufa, Vācijā

Miris 2021. g. 21. jūlijā, Ņūdžersijā, ASV

Vad. Pētera pēdējais ugunskurs tiks kurts š.g. 21. augustā Camp Winnebago Ņūdžersijā, ASV, svinot viņa dzīvi un pakavējoties atmiņās.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību ģimenei – sievai Norai, bērniem Ilzei un Pēcim, draugiem un domubiedriem.

Ziedu vietā ģimene aicinām ziedot vienam no sekojošiem mērķiem:

Goppera fondam: Adrese: PO Box 376 Three Rivers, MI 49093 Vai ar PayPal vai kredit karti: www.skgmuzejs.org/goppera-fonds norādot savu vārdu un piezīmi “Pētera Aivara piemiņai”.

Ņujorkas draudzes lauku īpašumam:Adrese: 4 Riga Lane, Melville, NY 11747 norādot lauku īpašumam un piezīmi “Pētera Aivara piemiņai”Vai ar PayPal vai kredit karti: https://www.nydraudze.org/donate norādot “nometni” un piezīmi “Pētera Aivara piemiņai”.

Comments are closed.