Pavasara nometne “Saulgriezis”

No 28. – 31. martam, Amatas novada, Drabešu pagasta „Piesēnos” pavasara nometni „Saulgriezis 2013” aizvadīja Rīgas un Rīgas apriņķa skautu un gaidu vienības – kopā ap 60 dalībnieku.

Daudziem dalībniekiem šī nometne iespiedīsies atmiņā ar to, ka braucot uz pavasara nometni tos sagaidīja kaut kas vairāk līdzīgs ziemas nometnei. Tas iespējams kādu dalībnieku arī pārsteidza nesagatavotu, bet, tikko kā bija sākusies rosība, aukstums un sniegs ātri vien aizmirsās. Skauti un gaidas cēla lielās teltis un gatavoja malku, lai naktī būtu silta gulēšana, bet tikmēr mazskauti un guntiņas iekārtojās mājā, un tad arī steidza palīdzēt malkas gādāšanā.

Mosties nākamajā rītā bija krietni vieglāk, pateicoties interesantajai un oriģinālajai rīta rosmei, kuru vadīja Mārcis Akmeņkalns. Vēlāk pēc brokastīm dalībnieki tika sadalīti pa komandām, un tika pildīti visdažādākie uzdevumi, kuru laikā bija iespēja iemācīties gan ko jaunu, gan arī lika atkārtot jau zināmas lietas. Vakara gaitā sekoja interesantas un radošas nodarbības, un pēc tām arī tradicionālais ugunskura vakars, kurš  notika Gaujas krastā, pie Ķūķu klintīm.

Trešās dienas rītā visi jau ar nepacietību gaidīja turpinājumu iepriekšējā rītā aizsāktajai rīta rosmei, kas šoreiz bija vēl možāka par iepriekšējo.  Pēc brokastīm turpinājās iepriekšējās dienas radošās darbnīcas, bet tām pievienojās arī Mārtiņa Lauberta vadītā putnu būrīšu darināšana. Pēc nodarbībām sekoja arī labais darbs un malkas sarūpēšana naktij. Vakars aizsākās uz jautras nots, mazskauti un guntiņas spēlēja nakts spēli un pēc spēles sapulcējās pirtī, lai vienotos kopīgam dziesmu vakaram un relaksācijai pirtiņā.

Nometnes pēdējā diena pienāca nemanot! Visi nometnes dalībnieki čakli novāca un sakārtoja nometnes teritoriju, un pulcējās nometnes noslēguma ceremonijai. Pēc ceremonijas nometnes dalībnieki devās uz autobusu, kas viņus nogādāja tuvējā Ķempju baznīcā, uz Lieldienu dievkalpojumu. Tā arī noslēdzās pavasara nometne „Saulgriezis 2013”.

Aprakstu sagatavoja Artūrs Romaņenko (66. skgv.)

Foto – Anete Kazelņika (19. gv.)

Comments are closed.