Par mums

Kas ir skauti un gaidas?

Biedrība “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija” (LSGCO) izglīto un attīsta bērnus un jauniešus ar dažādu neformālās izglītības metožu palīdzību. Skautu un gaidu likumu un solījuma ievērošana veido vērtību sistēmu, gūstot personisku piepildījumu un veidojot labāku pasauli, aktīvi darbojoties sabiedrības labā. LSGCO darbojas vairāk nekā 20 vienību (Latvijā un ārpus tās) un vairāk nekā 800 biedru.

Skauti un gaidas ir atvērta kustība – aicinām pievienoties ikvienu, kurš vēlas iesaistīties aizraujošā piedzīvojumā ar skautisma un gaidisma palīdzību, neatkarīgi no vecuma un iepriekšējās pieredzes.

Latvijas Skautu un Gaidu centrālā organizācija ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM (World Organization of the Scout Movement) un WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts) dalīborganizācija.

Skautisms un gaidisms:

– Rotaļa bērniem,
– Piedzīvojums jauniešiem,
– Izaicinājums pieaugušajiem.

Ko dara skauti un gaidas?

– dzīvo brīvā dabā:

• nometņo;
    • dodas pārgājienos;
    • piedalās stratēģiskās spēlēs;

– apgūst prasmes:

• vadīt;
    • palīdzēt;
    • sadarboties;

– ceļo:

• kopā ar skautiem un gaidām Latvijā;
    • kopā ar skautiem un gaidām pasaulē;

– dara labos darbus:

• katru dienu;
    • talkās;
    • labdarības akcijās.

Skauti un gaidas pilsoniskas sabiedrības stiprināšanā

Mēs, skauti un gaidas, esam modri jautājumos, kuri ietver bērnus un jauniešus, dabu, brīvprātīgo darbu un tā veicējus.

darbs ar jaunatni

Ik nedēļu brīvprātīgi vadām nodarbības bērniem un jauniešiem vietējā kopienā. Ticam, ka mūsu valsts būs tik stipra, cik stipra būs jaunā paaudze.

Vairāk par darbības metodēm lasi šeit

– brīvprātīgais darbs

Mūsu darba un attīstības pamatā ir brīvprātīgais darbs. Strādājam nelielās grupās, veidojot un vadot neformālās izglītības programmas, apmācot un koordinējot brīvprātīgos dažādos uzdevumos.

Iedvesmojies no mūsu kampaņas par brīvprātīgo darbu!

Par iesaistīšanos vairāk lasi šeit.

– interešu pārstāvēšana

Esam modri, stāvot sardzē demokrātijai svarīgos jautājumos, jo īpaši attiecībā uz bērniem un jauniešiem, dabu un brīvprātīgo darbu.

LSGCO ir pārstāvēta sekojošās institūcijās

Mūsu ieguldījums sabiedrībā:

• iespēja bērniem un jauniešiem augt par aktīviem un atbildīgiem pilsoņiem, radot drošu vidi pašizaugsmei, attīstot prasmes un praktizējot mīlestību pret Latviju;
  • brīvprātīgais darbs vietējo kopienu stiprināšanā, lai tās būtu atvērtas, saliedētas, saprotošas, rīcībspējīgas un atbildīgas pret dabu un apkārtējo vidi;
  • cilvēku un organizāciju tīkls, kas gatavi sniegt psiholoģisku un fizisku atbalstu – gan ikdienā, gan krīžu/ nestandarta situācijās.

Informācija papildināta AIF projekta “Tīkls” ietvarā.