Par brīvprātīgā darba attīstību un izpratnes veidošanu par darba ar jaunatni nozīmi nācijas ilgtspējīgā attīstībā

➡️ Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija (LSGCO) Ministru kabineta (MK) un nevalstisko organizāciju (NVO) Memorandam pievienojās tikai 2021.gadā, jo uzskata, ka nevaldības organizācijām ir jābūt vienotām, iestājoties par demokrātijas vērtībām un pilsoniskas sabiedrības attīstību, šo plašo tematu caurvijot dažādu sabiedrības attīstības procesu idejās, dokumentos, konkrētas rīcībās, neļaujot tam pazust “tulkojumā”.

➡️ Cilvēku iesaiste īstermiņa un ilgtermiņa brīvprātīgā darba aktivitātes joprojām nav pašsaprotama, tomēr skautu un gaidu kustība to uzskata par fundamentu pilsoniskās sabiedrības attīstībā – tavu mazo vai lielo ieguldījumu vietējai kopienai, atbildības un piederības sajūtas veidošanu. Redzot 2020.gada pašvaldības vēlēšanu vēlētāju zemo aktivitāti, pandēmijas radīto apātiju un dezinformācijas attīstību, LSGCO uzskata, ka ir jāturpina sistemātiskais darbs izpratnes veidošanas kā sabiedrībā, tā vadošo valsts darbinieku un lēmumu pieņēmēju vidū un jāveicina NVO sadarbība. Tāpēc Memoranda padomes locekļu vēlēšanām izvirza LSGCO pārstāvi Agniju Jansoni.

Aicinām NVO pārstāvjus līdz 04. oktobra plkst. 17.00 veikt savu balsojumu. Sīkāk: https://www.mk.gov.lv/…/memoranda-padomes-velesanas…

#DienasKārtība#BrīvprātīgaisDarbs#DarbsArJaunanti#JauniešuBalss#Demokrātija

Comments are closed.