Skauti, mežs un tehnoloģijas

No šī gada 1. līdz 2. aprīlim norisinājās jau tradicionālais Valmieras 4. skautu vienības organizētais piedzīvojumu nakts pārgājiens “Palu laiks”, kur skautiem un gaidām tika dota iespēja pārbaudīt savas spējas, zināšanas un gribasspēku nakts apstākļos, patstāvīgi veicot distanci ar dažādiem kontrolpunktiem. Lai veicinātu veselīgu sacensību garu un dotu iespēju salīdzināt sevi ar citām skautu un gaidu komandām. Šogad ar mūsu Valmieras 4. skautu un Kocēnu 38. skautu vienību cīkstēties ieradās arī Ogresgala 5., Siguldas 83. un Rīgas 141. skautu un gaidu vienības.

Šogad distance aptuveni 17 – 18 kilometru garumā tika veidota posmā Liepa – Valmiera un kontrolpunktu atrašanai tika izmantotas viedierīces. Ar GPS koordinātēm bija uzdotas punktu atrašanās vietas, kuras vajadzēja atrast dabā un iezīmēt īstajā kartē. Kā izrādās, šāds uzdevums nebija no vieglākajiem, jo, paļaujoties uz tehnoloģijām, pazaudēja saikni ar parasto orientēšanās karti – meža apvidū viedierīču piedāvātās kartes nav gana detalizētas un, ja nesekojam līdzi objektiem parastajā kartē, tad no uzdotā punkta vairs nav saprotams objekts dabā, bet paliek tikai dotais virziens.

Katrā punktā vēl bija jāveic kāds uzdevums no skautu, gaidu mākām, kas deva papildus ieskaites punktus. Šajos punktos bija gan medicīna un mezglu siešana, gan morzas šifrēšana un atjautības uzdevums, kas balstīts uz vērīgumu un dabas notikumu atpazīšanu.

Tā veiksmīgākie skautu gaidu distancē izrādījās komanda “Meža mošķi” no Kocēnu 38. skautu vienības, aiz sevis atstājot komandu “Sigulda 2” no Siguldas 83. skautu un gaidu vienības un komandu “Brieži” no Valmieras 4. skautu vienības. Dižskautu/dižgaidu konkurencē ar labāko rezultātu distanci veica komanda “Ķieģeļi” no Valmieras 4. skautu vienības, kur tai sekoja “14 grādi” un “Demokrātiskā koalīcija” no Ogresgala 5. vienības.

Prieks, ka visas komandas patstāvīgi pieveica distanci un spēja sevi apliecināt ar savām zināšanām, neatlaidību un noteikti stiprināja sadarbību savas komandas biedru starpā.

Informāciju sagatavoja Valmieras 4. skautu vienības priekšnieks, vad. Uldis Jansons.

Pasākumu organizēja Valmieras 4. skautu vienības brīvprātīgie sadarbībā ar citām vienībām.

Atbalsts brīvprātīgajiem nodrošināts NVO fonda projekta ietvarā 2023. gadam.