Noslēgusies jauniešu ekspedīcija „Gauja Aa”

Ekspedīcijā „Gauja Aa” vairāk kā 80 jaunieši – skauti, gaidas un citi interesenti – izaicināja sevi un devās ekspedīcijā „Gauja Aa” un veiksmīgi noairēja visu Gauju, garāko upi Latvijā – 458km garumā. Attālums tika pieveikts stafetes veidā, daloties četrās komandās, katram posmam vidēji veicot 120 km.

„Šis bija mans vasaras lielākais piedzīvojums, kurā ieguvu jaunus draugus, iemācījos kā braukt ar laivām un dzīvot pie dabas, un, protams, lieliski pavadīju laiku,” stāsta skolnieks Kalvis no Valmieras „šo piedzīvojumu es noteikti atcerēšos uz ilgu laiku!”

Ekspedīcija „Gauja Aa” tika veidota ar mērķi jauniešu vidū praktizēt aktīvu dzīvesveidu kā pozitīvu alternatīvu neveselīgām un pasīvām aktivitātēm. Jaunieši izvirzīja sev lielu mērķi un to kopēji sasniedzot guva pārliecību pār saviem spēkiem un iedvesmu kļūt par vienaudžu līderiem un turpināt popularizēt projekta „Es zinu, Tu to vari!” idejas sabiedrībā. Ekspedīcijas nosaukumā simboliski parādīts Gaujas senais nosaukums Aa, tā uzsverot, ka jauniešiem ir jānovērtē dabas un kultūrvēsturiskās vērtībās. Jaunieši ekspedīcijas laikā tuvāk iepazina Sietiņiezi, Gaujienas pilsdrupas, Ērgļu klintis un citas izzināšanas vērtas vietas.

„Šādas un līdzīgas nometnes jauniešiem rada izaicinājumu saviem spēkiem un raksturam. Sasniedzot mērķi, jaunieši gūst gandarījumu un vēlmi arī turpmāk būt aktīviem. Laivu brauciena laikā bija iespēja gan apgūt dažādas zināšanas un prasmes, gan uzlabot komunikācijas iemaņas, gan redzēt, ka aktīva atpūta pie dabas ir lieliska alternatīva ikdienišķām nodarbēm,” tā laivu brauciena vadītājs Mārtiņš Bakmanis.

Nometne – ekspedīcija „Gauja Aa” notika sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari!” ietvaros. Lielākā  daļa projekta pasākumi ir veltīti jauniešiem, atsevišķi pasākumi paredzēti arī ģimenēm kopā ar bērniem. Projekta mērķis ir iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta ietvaros no jūlija līdz augustam notiek vairāk kā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas.  Par visām projekta aktivitātēm var uzzināt portāla draugiem.lv lapā www.draugiem.lv/tutovari. Aktivitātes veidotas tā, lai tās būtu vienkāršas un viegli pieejamas ikvienam interesentam.

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs atgādina – veselības saglabāšanas visa mūža garumā pamatā ir cilvēka personīgā atbildība. Ārstēšana un veselības aprūpe cilvēka veselību ietekmē aptuveni pa 20%. Atlikušie 80% ir katra cilvēka personīgi izdarītās izvēles – veselīgs vai neveselīgs dzīvesveids – uzturs, fiziskās aktivitātes vai to neesamība, veselībai kaitīgu vielu lietošana vai izvairīšanās no tām, riskants vai drošs dzīvesveids, sociālie faktori, izglītība u.c. Īpaši būtiski to ir apzināties jau jaunībā un savu dzīvi balstīt uz veselību pozitīvi ietekmējošām izvēlēm.

Nometni „Gauja Aa” organizē Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija. Projektu atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs. Projekta stratēģiskais partneris Draugiem.lv, informē lieldraugi TVNET, JCDecaux un LTV.

FBGauja-0768

Comments are closed.