Noslēgusies 18.skautu un gaidu ziemas nometne “Baltais Vilks”

Š.g. 10. – 12. janvārī norisinājās 18. skautu un gaidu ziemas nometne “Baltais vilks 2020”. Šī skautu un gaidu tradīcija – godināt strēlniekus, izzināt Latvijas vēsturi un rūdīt savu raksturu, ir aizsākusies starpkaru periodā, atjaunota 80to gadu beigās un dzīva vēl šodien.

Lai gan šogad “Baltais Vilks” nebija tik balts kā ierasts, sniega trūkuma dēļ, tomēr arī šogad tas bija gaidīts pasākums, lai iesāktu jauno 2020.gadu ar lielisku piedzīvojumu. Šogad nometnes tēma bija “Strēlnieku laiks”. Dalībniekiem bija iespēja izzināt kāds bija šis laiks, kā tika aizvadīta strēlnieku ikdiena un, ko strēlnieki darīja savā brīvajā laikā, piedaloties dažādās nometnes aktivitātēs un nodarbībās, piemēram, gatavojot gredzenus no monētām, spēlējot improvizācijas teātri, dziedot un sacerot dziesmas, rakstot vēstules uz mājām, kā arī nometņojot āra apstākļos un rūpējoties par savu sadzīvi. Līdzās strēlnieku izzināšanai skauti un gaidas pilnveidoja arī savas prasmes skautu un gaidu mākās – mācoties pagatavot garšīgu našķi ziemas aktivitātēm, orientējoties vai apgūstot higiēnu āra apstākļos. Kā jau katrā nometnē dalībnieki piedalījās arī dažādos komandu uzdevumos – “Laika spēlē” un naktsspēlē, vakara ugunskurā un devās pārgājienā uz Mangaļu mājām vērot kauju rekonstrukciju un atpakaļ uz Ložmetējkalnu lāpu gājienā.  Pasākuma laikā bija iespēja aplūkot Latvijas Gaidu un skautu muzeja izstādi “Skauti un Latvijas armija”, ko bija sagatavojis skautu vēstures pētnieks Jānis Goldšmits, dažus nometņu video un filmu “Arvien Modri”.

 

Nometnes dalībnieki par nometni saka:

“Es noteikti ņemu līdzi zināšanas. Nekad iepriekš līdz galam nebiju sapratusi, cik daudz strēlniekiem bija brīvā laika un ko viņu varēja tajā darīt, bet pēc šīs nometnes varu arī citiem stāstīt par latviešu strēlnieku ikdienu.”

 

 

Šī nometne man īpaši patika, jo nometnes ikdienā tika likts akcents uz atkritumu šķirošanu un resursu taupīšanu, kā arī man patika sestdienas aktivitātes, piemēram, improvizācijas teātris, gredzenu kalšana un vakara diskusija, tas bija kaut kas jauns.

 

“Ieguvu šajā nometnē jaunus draugs, daudz jaunas zināšanas (kā izveidot dažādas nestuves, pagatavot  ēdienu un kurināt telts krāsniņu)”

 

 “Šī nometne man lika izjust gan savienojumu ar dabu, gan latviešu strēlniekiem, gan lika aizdomāties par patriotismu.”

 

Skautu un gaidu ziemas sagaita “Baltais Vilks” šogad pulcēja 236 dalībniekus no visas Latvijas – (208) skauti un gaidas no Rīgas, Jūrmalas, Ogres, Ogresgala, Tukuma, Valmieras, Kocēniem, Saldus un Baldones (Latvijas Kristīgie skauti), 22 jaunsargi no Lielvārdes un Kurzemes novadiem, kā arī 6 dalībnieki no “Mazā Nameja” (starptautisko misiju veterānu bērnu kopienas).

Organizācija pateicas visiem brīvprātīgajiem, kas nodrošināja šī pasākuma veidošanu, kā arī Nacionāliem Bruņotajiem spēkiem un āra dzīves izglītības centram “Pelēkais vilks” par materiāltehnisko atbalstu, nometne tapusi ar Rīgas Domes un dalībnieku vecāku līdzmaksājumu. Aktivitāte īstenota Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. Kā arī Kozmenam (Latvijas Mazpulki), Latvijas Valsts mežiem un Aizsardzības Ministrijai par palīdzību nodarbību vadīšanā.

Foto – Artūrs Višs

Baltais Vilks 2020

Comments are closed.