Noslēgsies projekts „Es zinu, Tu to vari!” „Ghetto Games” noslēguma pasākuma ietvaros

asa

Sestdien, 30.augustā, 11.novembra krastmalā līdz ar „Ghetto Games” 6.sezonas noslēgumu notiks arī projekta “Es zinu, Tu to vari!” noslēguma pasākums.

Pasākumā uz projekta sasniegtajiem rezultātiem un galvenajām atziņām atskatīsies visas projektā iesaistītās 6 organizācijas: Ghetto Family, Latvijas Pauerliftinga federācija, Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrība, Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija, Latvijas Mazpulki un Latvijas Tautas sporta asociācija. Organizācijas divus mēnešus rīkoja dažādus pasākumus, lai bērniem, jauniešiem, un pieaugušajiem sniegtu iespēju vasaru pavadīt fiziski aktīvi un aizstāt atkarības vielu lietošanu ar veselīgu dzīvesveidu.

“Saku paldies visām sešām organizācijām, kas šovasar ir mudinājušas Latvijas jauniešus pievērsties veselīgam dzīvesveidam un sportiskām aktivitātēm. Mums visiem ir svarīgi, lai Latvijas jaunieši būtu gudri, izglītoti, veseli un veiksmīgi. Sociālais projekts “Es zinu, tu to vari” ir pozitīvs mudinājums jauniešiem atteikties no dažādām atkarību izraisošām vielām, un es novēlu, lai nākotnē jūs izdarītu pareizās izvēles, kas ļaus sasniegt pašus izcilākos mērķus,” savus sveicienus sacensību skatītājiem un dalībniekiem sūta Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Renārs Putniņš: „Šī vasara ir pagājusi sportiskās aktivitātēs – spēlējot basketbolu, florbolu, vingrojot, piedaloties sportiski aktīvās nometnēs. Laiks ir pavadīts lietderīgi, aktīvi kustoties svaigā gaisā un iepazīstot jaunus draugus. Galvenais, ka ir pagriezta mugura TV, datoram, garlaicībai, neveselīgām un pat bīstamām izvēlēm. Piedaloties šajās aktivitātēs, jaunieši ir spējuši atklāt sev interesantāku dzīvi, pārbaudot savu spēju robežas un patieso varēšanu. Aicinu uzkrātās zināšanas un pozitīvās emocijas jau tuvākā laikā pārrunāt ar saviem klasesbiedriem, lai arī ziemā, iespēju robežās, varam brīvo laiku pavadīt lietderīgi, lai nākamajā pavasarī sapulcētos kuplākā skaitā.”

Sociālais projekts „ Es zinu, Tu to vari!” tapis, sadarbojoties valsts un nevalstiskajām organizācijām, lai cīnītos ar pēdējā gada laikā jauniešu vidū izplatīto jauno psihoaktīvo vielu jeb tā saukto spice lietošanu. Ieviešot regulējumus likumdošanā, narkotisko vielu pieejamība un lietošana šobrīd ir samazinājusies, tomēr ir jāturpina darbs pie jauniešu veselības veicināšanas un jārada jauniešiem iespējas lietderīgi un mērķtiecīgi pavadīt brīvo laiku, īpaši vasaras mēnešos.

Lielākā daļa projekta „Es zinu, Tu to vari!” pasākumu tika veltīti tieši jauniešu auditorijai, atsevišķi pasākumi bija paredzēti arī ģimenēm kopā ar bērniem. Projekta mērķis bija iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta ietvaros no jūlija līdz augustam notika vairāk kā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas. Visas projekta aktivitātes ikviens interesents var apskatīt portālā draugiem.lv lapā „Es zinu, Tu to vari!”. Aktivitātes bija veidotas tā, lai tās būtu vienkāršas un viegli pieejamas ikvienam interesentam.

Projektu atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs. Projekta stratēģiskais partneris Draugiem.lv, informē lieldraugi TVNET, JCDecaux un LTV.

Noslēguma pasākums notiks 2014.gada 30.augustā plkst. 14.00, 11.novembra krastmalā, Rīgā.

Informāciju sagatavoja:

Projekta „Es zinu, Tu to vari!”
Komunikācijas koordinatore
Ieva Lorence