Noslēdzies projekts „Es zinu, Tu to vari!”

30.augustā, 11.novembra krastmalā līdz ar „Ghetto Games” 6.sezonas noslēgumu notika arī projekta “Es zinu, Tu to vari!” noslēguma pasākums. Projekts ilga 2 mēnešus un tā ietvaros tika organizēti vairāk nekā 58 pasākumi, kuros piedalījās vairāk nekā 18 000 dalībnieku.

“Es gribu cerēt, ka šis nav noslēgums, bet tikai sākums,” teic Māris Šlēziņš, Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrības vadītājs.

Raimonds Elbakjans, Ghetto Family vadītājs, projekta idejas autors: “Paldies visām organizācijām, kuras pavasarī tika uzrunātas un piekrita, ka mums ir viens mērķis – sportiska, dažādu pasākumu piepildīta vasara, kuru aktivitātēs var piedalīties ikviens. Liels paldies arī Veselības ministrijai, par sniegto atbalstu. Esam sapratuši, ka mums, organizācijām un valstij ir jāsadarbojas, tikai tā mēs kļūstam spēcīgāki un spējam nodrošināt fiziski aktīvu vasaras periodu.”

Pasākumā uz projekta sasniegtajiem rezultātiem un galvenajām atziņām atskatījās visas projektā iesaistītās 6 organizācijas: Ghetto Family, Latvijas Pauerliftinga federācija, Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrība, Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija, Latvijas Mazpulki un Latvijas Tautas sporta asociācija.
Sociālais projekts „ Es zinu, Tu to vari!” tapis, sadarbojoties valsts un nevalstiskajām organizācijām, lai cīnītos ar pēdējā gada laikā jauniešu vidū izplatīto jauno psihoaktīvo vielu jeb tā saukto spice lietošanu. Ieviešot regulējumus likumdošanā, narkotisko vielu pieejamība un lietošana šobrīd ir samazinājusies, tomēr ir jāturpina darbs pie jauniešu veselības veicināšanas un jārada jauniešiem iespējas lietderīgi un mērķtiecīgi pavadīt brīvo laiku, īpaši vasaras mēnešos.

Lielākā daļa projekta „Es zinu, Tu to vari!” pasākumu tika veltīti tieši jauniešu auditorijai, atsevišķi pasākumi bija paredzēti arī ģimenēm kopā ar bērniem. Projekta mērķis bija iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta ietvaros no jūlija līdz augustam notika vairāk kā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas. Visas projekta aktivitātes ikviens interesents var apskatīt portālā draugiem.lv lapā „Es zinu, Tu to vari!”. Aktivitātes bija veidotas tā, lai tās būtu vienkāršas un viegli pieejamas ikvienam interesentam.
Projektu atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs. Projekta stratēģiskais partneris Draugiem.lv, informē lieldraugi TVNET, JCDecaux un LTV.

Informāciju sagatavoja:
Projekta „Es zinu, Tu to vari!”
Komunikācijas koordinatore
Ieva Lorence