Nometne “Tu vari un dari”

Tiklīdz nometņošanai tika dota “zaļā gaisma”, Rīgas 2. skautu un gaidu vienības biedri posās uz nometni “Tu vari un dari 2021”. Nometne “Tu vari un dari” ir attīstījusies jau kā tradīcija, kopā ar Rīgas 66. skautu un gaidu vienību, tā notika jau ceturto gadu. Tikšanās vieta, kā parasti, Lielupes krastā, saulainā ielokā. Un arī laiks kā parasti – īsi pirms Jāņiem, piecas saules “pielietas” dienas.

Šī bija ilgi gaidītā iespēja pabūt kopā un baudīt vasaru.

Šoreiz nometnes organizēšanu uzņēmās paši jaunieši, sadalot atbildības, plānojot un īstenojot gan nometnes programmu, gan saimniecisko dzīvi, gan finanses. Tas izdevās tiešām labi. Varētu teikt, ka galvenais princips bija saglabāt mieru un improvizēt. Jo pat tad, ja kaut kas nenoritēja pēc plāna, visi draudzīgi pielāgojās un iesaistījās, lai dalībnieki varētu baudīt nometni un pat nenojaustu par izmaiņām.

Nometni ļoti īpašu darīja arī fakts, ka pirms 100 gadiem šajā laikā Latvijā tika doti pirmie gaidu solījumi. Un arī šoreiz savu solījumu deva 5 dižgaidas, 1 dižskauts un viens skauts. Šis bija ļoti īpašs brīdis, kuru ar vārdiem nevar pat aprakstīt. Kā jau solījums…

Pasākuma noslēgumā visiem bija gandarījums par paveikto, piedzīvoto, iespēju tā pa īstam sajust nometni un kopā būšanu.

Paldies Jaunzemju ģimenei par viesmīlīgo uzņemšanu savā saimniecībā un Rīgas domes Izglītības un sporta departamentam par finansiālo atbalstu.

Nometne “Tu vari un Tu dari 2021” notika no 16.-20.06.2021., tajā piedalījās 20 dalībnieki un 5 brīvprātīgie skautu un gaidu vadītaji. Ar šo aktivitāti skautu un gaidu vienības uzsāka vienību nometņu maratonu.

#ArvienModri! #NometņuMaratons #MežaIzziņa #NVOfonds2021 #BrīvprātīgaisDarbs #TapisArJauniešuEnerģiju

Foto: LSGCO arhīvs

Comments are closed.