Nometne „24. paralēle” – iepazīsti skautu un gaidu kustību!

Nomente „24.paralēle” ir domāta 13-17 gadus veciem jauniešiem, kas līdz šim nav darbojušies skautu/gaidu kustībā, vēlas to iepazīt, praktizējot aktīvu dzīvesveidu.

Skauti un gaidas

Skautu un gaidu kustība visā pasaulē darbojas vairāk kā 100 gadus, arī Latvijā.  Šī kustība ir ar tādu kā mazu noslēpumu, stāstiem, pat mazliet mistēriju. Vai gaidas cep cepumus? Un skauti skrien šortos pa mežu?

Šī nometne ir iespēja jauniešiem iepazīt šo tradīcijām bagāto organizāciju, attīsīt jaunas prasmes un iemaņas, izbaudīt āra dzīvi, praktizēt veselīgu dzīves veidu un iepazīt jaunus draugus.

24.paralēle – apjož visu planētu Zemi un iet cauri Brīvības piemineklim!

Laiks:

23.08.2014. – 26.08.2014.

Vieta :

Mājas „Rites”, Ķeguma novada Birzgales pagasts.

Dalības maksa:

No 10- 20 eiro

Dalībnieki

13-17 gadus veci jaunieši. Plānotais dalībnieku skaits: 120-150 dalībnieki no visas Latvijas.

Sadzīve

Nometne būs āra – telšu nometne. Brokastis un vakariņas tiks gatavotas uz ugunskura.

Programma

Nometnē tiks izmantotas skautisma metodes. Aktivitātes: pārgājiens, ugunskura vakari, alpīnisma nodarbības un aktivitātes, sporta aktivitātes, radošās nodarbības, lentu (slackline) nodarbības, izdzīvošanas māku nodarbības, komunikācijās un saliedēšanās uzdevumi,u.c.

Nometnes mērķi ir:

• Dot iespēju jauniešiem aktīvi pavadīt vasaras brīvlaiku, attīstot jaunas prasmes un iemaņas, iegūstot jaunus draugus un domubiedrus;
  • Iepazīstināt ar skautu un gaidu kustību (un citām jaunatnes organziācijām) kā iespēju saturīgi pavadīt brīvo laiku ikdienā, paralēli mācībām un ģimenei;
  • Attīstīt jauniešiem patstāvības, atbildības, piederības, izzināšanas prasmes;

Pirms nometnes sapulce

17.augstā plkst. 17:00 Rīgas centrā.  SAPULCE IR ATCELTA! Sekojiet informācijai savos epastos!

Pieteikšanās:

Aizpildot elektronisko anketu: http://ej.uz/wvag  un pārskaitot dalības maksu līdz 18. augustam. PIETEIKŠANĀS PAGARINĀTA LĪDZ  20.augustam!

Organizators:

Biedrība „Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”. Mājas lapa – www.skauti.lv

Kontaktinformācija:

nometnes vadītājs: Mārtiņš Lauberts

nomentes koordinaotre: Agnija Jansone

Epasts – mediji@skauti.lv,  Mob.t. +371 26541642

Sīkāk informācija:

Nomentes „24. paralēle” informācijas lapa

Līgums ar vecākiem/aizbildņiem

Līdz ņemamo mantu saraksts

___________

Nometne „24.paralēle” notiek sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari!” ietvaros. Lielākā projekta pasākumu ir veltīti jauniešiem, atsevišķi pasākumi paredzēti arī ģimenēm kopā ar bērniem. Projekta mērķis ir iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta ietvaros no jūlija līdz augustam notiks vairāk kā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas.  Par visām projekta aktivitātēm var uzzināt portāla draugiem.lv lapā www.draugiem.lv/tutovari. Aktivitātes veidotas tā, lai tās būtu vienkāršas un viegli pieejamas ikvienam interesentam.

Projektu atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs. Projekta stratēģiskais partneris Draugiem.lv, informē lieldraugi TVNET, JCDecaux un LTV.

fly.png (1)