Nodarbība par Saeimas vēlēšanām

Beverīnas roveru cilts sagaitas ietvarā 17.09.2022. notika nodarbība par Saeimas vēlēšanām.

Nodarbības mērķis bija dalībniekiem izskaidrot un sniegt priekštatu par Saeimas vēlēšanu procesu, kandidātu ievēlēšanu un valsts pārvaldes sistēmu kopumā. Praktisko aktivitāšu ievadā noskaidrojām, cik daudz katrs ikdienā sekojam līdzi politikas norisēm un kā pret tām attiecamies, un turpinājumā paši iekāpām “vēlētāja kurpēs” – iepazināmies ar partiju iesniegtajām 4000 zīmju programmām un izdarījām katrs savu izvēli, balstoties tikai uz to saturu, jo sarakstu nosaukumi tika aizklāti.  Jāatzīmē, ka, vērtējot programmas un diskutējot, dalībnieki uzreiz piefiksēja populistiskus solījumus bez reāla pamata, apliecinot spēju domāt kritiski. Nonācām pie secinājuma, ka, lai izdarītu izsvērtu izvēli, jāvērtē ne tikai solījumi, bet arī darbi, kandidātu pieredze un reputācija. Tas, savukārt, prasa arī lielākas uzmanības veltīšanu politikai ne tikai pirmsvēlēšanu periodā. Pēc nodarbības vairāki dalībnieki atzina, ka tagad gūts pilnvērtīgāks priekštats par to, kas vēlēšanās sagaida un kā tām sagatavoties, lai nešaubītos par to, vai ir vērts balsot. Ir!

Pasākums tapis ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Comments are closed.