No 3. līdz 8. augustam notiks skautu un gaidu vadītāju apmācības nometnē „Sauleszīme”

No 3. līdz 8. augustam notiks skautu un gaidu vadītāju apmācības nometnē „Sauleszīme” Dagdas novadā. Nometnes laikā topošie vadītāji apgūs kā strādāt ar bērniem un jauniešiem, kā vadīt, organizēt un plānot dažādus pasākumus.

Nometnes „Sauleszīme” mērķis ir apmācīt jauniešus kā nākamos skautu un gaidu vadītājus, lai tie kļūtu par savu vienaudžu līderiem un spētu iedvesmot citus būt aktīviem un mērķtiecīgiem nevis piekopt neveselīgu dzīvesveidu.

„Nometnē „Sauleszīme” jaunajiem vadītājiem tiek radīti izaicinoši apstākļi, tā dodot iespēju uz mirkli pabūt ārpus savas komforta zonas, izmēģinot darīt lietas un aktivitātes, par kurām pirms tam pat nemaz nebūtu iedomājušies. Šī jaunā pieredze un panākumi pilnveido jauniešus un motivē tos darboties tālāk un uzņemties atbildību,” stāsta nometnes un Latvijas Skautu vadītājs,  Jānis Iklāvs.

Apmācību norises vieta tika izraudzīta ar mērķi iepazīt tuvāk Latgales reģionu, gūt spēku no tradīcijām un palielināt darbību šajā novadā. Pēc ilgāka pārtraukuma šovasar tika atjaunota arī Daugavpils gaidu vienība.

Nometne „Sauleszīme” notiek sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari!” ietvaros. Lielākā daļa projekta pasākumu ir veltīti jauniešiem, atsevišķi pasākumi paredzēti arī ģimenēm kopā ar bērniem. Projekta mērķis ir iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta ietvaros no jūlija līdz augustam notiks vairāk kā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas. Par visām projekta aktivitātēm var uzzināt portāla draugiem.lv lapā www.draugiem.lv/tutovari. Aktivitātes veidotas tā, lai tās būtu vienkāršas un viegli pieejamas ikvienam interesentam.

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs atgādina – veselības saglabāšanas visa mūža garumā pamatā ir cilvēka personīgā atbildība. Ārstēšana un veselības aprūpe cilvēka veselību ietekmē aptuveni pa 20%. Atlikušie 80% ir katra cilvēka personīgi izdarītās izvēles – veselīgs vai neveselīgs dzīvesveids – uzturs, fiziskās aktivitātes vai to neesamība, veselībai kaitīgu vielu lietošana vai izvairīšanās no tām, riskants vai drošs dzīvesveids, sociālie faktori, izglītība u.c. Īpaši būtiski to ir apzināties jau jaunībā un savu dzīvi balstīt uz veselību pozitīvi ietekmējošām izvēlēm.

Nometni “Sauleszīme” organizē Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija. Projektu atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs. Projekta stratēģiskais partneris Draugiem.lv, informē lieldraugi TVNET, JCDecaux un LTV.

asa

Comments are closed.