Miera gaisma no Beltēmes

Miera gaismiņa no Betlēmes ir atceļojusi uz Rīgu un arī uzsākusi ceļu pa Latviju – vakar tā aizceļoja uz Dobeli, Kuldīgu, Baldoni un Ogresgalu.

Ja kāds vēlas saņemt gaismiņu, tad to var izdarīt jebkurā laikā (no plkst. 9.00-21.00) līdz Ziemassvētku vakaram – Rīgas Jēkaba katedrāles adorācijas kapelā ( pie Saeimas nama).

Līdzi jāņem sava svecīte ar ko pārnest gaismiņu, sava laterna un jāvelk maska.

Betlēmes miera gaismiņa deg arī Rīgas Sv. Magdalēnas draudzē, Klostera ielā Vecrīgā.

#MieraGaisma #BeltlēmesMieraGaismiņa #skauti #gaidas #miers

   Akciju „Miera gaisma no Betlēmes” 1986. gadā aizsāka Austrijas radio ziņu aģentūra, un tā bija daļa no labdarības pasākuma bērniem ar īpašām vajadzībām un sociāli maznodrošinātajiem cilvēkiem. Akcijas mērķis ir nodot draudzības un miera vēstījumu pēc iespējas plašākam cilvēku lokam, kas mudina ikvienu, īpaši skautus un gaidas, veicināt mieru un draudzību apkārtējā sabiedrībā.

No rokas rokā, no cilvēka cilvēkam, no valsts uz valsti – tā  Ziemassvētkos baznīcās nonāk Miera gaisma no Jēzus Kristus dzimšanas vietas Betlēmes, no kurienes tā ceļo uz Austriju, Vīnes katedrāli. Austrijas skauti un gaidas “gaismu” nodod tālāk citu valstu skautiem un gaidām, tādējādi nesot miera un draudzības ideju visā pasaulē. Latvijas Skauti un gaidas ar prieku saņem šo gaismu kā zīmi, ka esam gatavi būt miera nesēji vārdos un darbos. Diemžēl pasaulē vēl ir daudz netaisnību, posta, neiecietības un karš posta daudzas valstis. Cilvēki ir spiesti pamest savas mājas un doties bēgļu gaitās. Tāpēc šajā pirms svētku laikā būsim kā vēstneši, kas nes mieru un saticību gan savās ģimenēs, vietējās kopienās, gan pēc iespējas plašākā sabiedrībā.

Miers nevar būt pilnīgs, kamēr miera ideja nav cilvēku prātos un viņu gribā,”  tā skautisma un gaidisma kustības  aizsācējs lords Roberts Beiden-Pauels.

Comments are closed.