Mazskautu un guntiņu ziemas nometne „Izgudrotāju pilsēta”

Februāra sākumā visi Latvijas gaišākie prāti tikās Rūjienā, kur notika mazskautu un guntiņu ziemas nometne „Izgudrotāju pilsēta”. Nometne notika jau 14. reizi un šogad tā pulcēja vairāk kā 100 dalībnieku no Valmieras, Kocēniem, Rīgas, Ogres, Baldones, Ķeguma un Rūjienas.

Nometne kā ierasts sākās ar tuvākās apkārtnes iepazīšanu. Tā kā nometne notika Rūjienā, tad, protams, viena no vietām, kas tika apmeklēta bija „Rūjienas saldējums”, un, lai gan ārā valda ziema, tas nebaidīja nometņotājus nogaršot piedāvātos 14 saldējuma veidus un uzzināt, kā tas tiek gatavots un cik daudz saldējuma dienā tiek saražots. Otrajā ekskursijā bija iespēja iepazīt Ķoņu dzirnavas. Interesantajā stāstījumā mazskauti un guntiņas uzzināja kā tiek darbinātas dzirnavas, malti milti un veidota vilnas dzija. Ekskursijas beigās visi tika pacienāti ar tikko cepto, vēl silto maizi.

Pēcpusdienā sekoja nometnes iekārtošanās. Visi dalībnieki dzīvoja kāda slavena izgudrotāja vārdā nosauktā istabā, piemēram, Pitagors, Boils, Ampērs, Mendeļejevs, brāļi Raiti. Dalībnieki tika sadalīti arī 15 komandās, un katra komanda pārstāvēja savu kvartālu, ko nometnes gaitā centās uzlabot un izveidot par vislabāko izgudrotāju pilsētā.

Vakarā bija iespēja nopelnīt komandām pirmos punktus, izveidojot savu pastkastīti, kurā regulāri parādījās jauni uzdevumi, kā arī piedaloties viktorīnā, kurā tika pārbaudīts, cik daudz jauniešu dienā bija klausījušies un ko uzzinājuši par Ķoņu dzirnavām un „Rūjienas saldējumu”. Pašā vakarā naksniņu laikā komandas gāja ciemos un uzņēma viena otru „ideālajās vakariņās”, kuras attiecīgi arī tika novērtētas. Punktu skaits un veiktie uzdevumi ļāva komandām pelnīt nometnes naudu – rūjas un jienas, ar kurām visu nometnes laiku varēja iegādāties preces nometnes veikalā. Nometnes veikals bija ļoti iecienīta un apmeklēta vieta, tāpēc pārdevējai bija daudz darba. Nometnes pirmā diena tika noslēgta ar vakara stāstu un vakardziesmu, pēc kuras visi nometņotāji devās gulēt, jo diena bija bijusi notikumiem un iespaidiem bagāta.

Otrajā nometnes dienā turpinājās sacensības starp komandām. Komandām bija jāveic daudz un dažādi uzdevumi – jāizveido katapultas, telefons, avīžu tilts, putni, lellītes, jāatbild uz dažādiem jautājumiem par skolu un skautiem, jāizgudro kāda īpaša ierīce. Pēc pusdienām komandas devās šķēršļu gājienā, kur bija jāpierāda sevi veiklības, gudrības un komandu uzdevumos, lai iegūtu nepieciešamās lietas, lai trases beigās varētu iekurt ugunskuru. Vakarā visi atkal pulcējās kopā, lai iemācītos jaunus eksperimentus no jau pieredzējušajiem izgudrotājiem, prezentētu savu izgudrojumu un jautri pavadītu vakaru.

 

Nometnes pēdējā dienā turpinājās cīņa par labāko kvartālu. Tā kā bija svētdiena, tad rīts sākās ar svētbrīdi. Turpmākā diena tika pavadīta sportiskās aktivitātēs gan ārā, gan skolā. Pēdējais komandu uzdevums bija uzbūvēt savu kvartālu. Tika saskaitīti visi punkti, iztērētas pēdējās rūjas un tapa Izgudrotāju pilsēta.

Noslēgumā notika komandu apbalvošana, un izrādījās, ka pirmo vietu izcīnīja Rīgas 155.skautu vienības mazskautu komanda „Gopperlande”, kura sīvā cīņā apsteidza 2.vietas ieguvējus „Einšteinus” no Kocēnu 38.skautu vienības un 3.vietas ieguvējus „Inženieriju” no Baldones 4. kristīgo skautu vienības.

Lai gan nometne tika veidota kā sacensība starp komandām, gan mazskauti un guntiņas, gan arī vadītāji ieguva jaunus draugus un pieredzi un visi kopā labi pavadīja laiku. Paldies nometnes organizatoriem – Rīgas 155.skautu vienībai, īpaši vadītājai Vitai, kura šogad bija pacentusies un izdomājusi patiešām lielisku un interesantu nometni. Paldies arī visiem pārējiem vadītājiem un dalībniekiem! Tiekamies nākošajā mazskautu un guntiņu ziemas nometnē!

Aprakstu sagatavoja v.v.Paulīna Latsone (Valmieras 4.skv.)
Foto: vad. Uldis Jansons (Valmieras 4.skv.)

Comments are closed.