Mazskautu un guntiņu nometne “Siguldas Olimpiskās spēles” pulcē vairāk kā 170 dalībniekus no visas Latvijas

Aizvadītajā nedēļas nogalē Siguldā, Laurenču sākumskolā, risinājās mazskautu un guntiņu ziemas nometne ‘’Siguldas Olimpiskās spēles’’, kura pulcēja vairāk kā 170 mazskautus un guntiņas no visas Latvijas, kā arī ap 30 vadītājus un brīvprātīgos.


Pirmajā nometnes dienā, 31. janvārī, dodoties pārgājienā pa grupām, nometnes dalībnieki izpētīja Siguldas pilsētas nozīmīgākos apskates objektus – spieķu parku, Svētku laukumu, Livonijas ordeņa pilsdrupas, bobsleja un kamaniņu trasi un citus. Pārgājiena laikā mazskautiem un guntiņām bija iespēja praktiskajā darbnīcā amatnieču uzraudzībā izveidot arī pašiem savus krūkļa koka spieķīšus – vienu no Siguldas atpazīstamākajiem simboliem.

Vakara noslēgumā dalībnieki kā īsteni olimpieši apliecināja savu radošumu un izdomu ar dažādiem aerobikas priekšnesumiem.
Turpmākās divas dienas nometnes darbība ritēja Laurenču sākumskolā un tās apkārtnē. Liels uzsvars tika likts uz sadarbības prasmēm un iemaņām komandas darbā, kas mazskautiem un guntiņām ir vienas no primārajām mākām, kas tiek apgūtas. Dalībnieki izmēģināja spēkus gan aktīvākos uzdevumos, gan arī tādās aktivitātēs, kur nepieciešams nevis muskuļu spēks, bet gan atjautība un komunikācijas iemaņas. Par lielāko izaicinājumu mazskautiem un guntiņām viennozīmīgi kļuva orientēšanās
sacensības Laurenču sākumskolas apkārtnē. Neilgi pirms tam, kad visi dalībnieki bija devušies distancē, nometni apciemoja pamatīga lietusgāze. Lai arī teju visi no orientēšanās pārradās slapji līdz ādai, bērni vēlāk apliecināja, ka guvuši vērtīgu rūdījumu un gandarījumu par paveikto, turklāt – tāds lietutiņš kārtīgam mazskautam vai guntiņai tāds sīkums vien ir.
Sestdienas vakarā katram bija iespēja apliecināt savas zināšanas olimpiskajā viktorīnā, bet par centību un aktīvu iesaistīšanos aktivitātēs “Siguldas Olimpisko spēļu” noslēguma ceremonijā mazskauti un guntiņas tika atalgoti ar olimpisko ballīti kopā ar atraktīvajiem talismaniem.

Nometnes programma un aktivitātes tika veidotas saskaņā ar piecām Latvijas skautu un gaidu darbības jomām: stāja, atvērtība, labais darbs, daba un izaugsme. Ik vakaru bērni kopā ar vadītājiem pārrunāja savas dienas gaitas un izvērtēja, kurās no jomām katrā dienā izdevies sevi apliecināt. Mazskauti un guntiņas ir skautu un gaidu kustības jaunākā pakāpe – 8 līdz 11 gadus veci bērni.

Nometne “Siguldas Olimpiskās spēles” tapa ar Siguldas domes, Laurenču pamatskolas atbalstu, Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts jaunatnes politikas programmas 2020.gadam ietvarā un ar Latvijas skautu un gaidu brīvprātīgo vadītāju ieguldījumu.

Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustība, kas papildina skolu un ģimeni. Tās mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautisms un gaidisms attīsta pārliecību, vēlmi izzināt, atklāt un gribu mācīties. Šobrīd Latvijā ir vairāk kā 900 aktīvu skautu un gaidu. Latvijas Skautu un Gaidu centrālā organizācija ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM (World Organization of the Scout Movement) un WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts) dalīborganizācija.

Sīkāk www.skauti.lv

Informāciju sagatavoja:
V.v.Krišjānis Pundurs, Valmieras 4. skautu vienība, nometnes brīvprātīgais

Comments are closed.