LSP par sagaitu “Baltais vilks”

 

LSP BV 2015

Skauti un gaidas, vakar un aizvakar mēs pulcējāmies šeit Ložmetējkalnā, lai godinātu vīrus, kam esam un būsim mūžīgu pateicību parādā – latviešu strēlniekus. Ir apritējis jau simts gadu, bet šie varoņi vēl nav aizmirsti. Darbi, kurus tie paveikuši, atstājuši neizdzēšamas pēdas mūsu tautas liktenī. Esot šeit neviļus rodas sajūta, ka viņi tepat vien ir mums blakus, šajā laikā tie nāk pārraudzīt savas cīņu vietas, novērtēt, vai spējam turēt godā to, par kuru tie atdeva pašu dārgāko – savu dzīvību. Arī Latvijas skautu centrālās organizācijas pirmais prezidents ģenerālis Kārlis Goppers bija viens no viņiem.  K. Goppers ir teicis: “Skauts gan nav kara izlūks, bet miera izlūks; dzīves izlūks, kas prot atrast sev pareizo dzīves ceļu un tādu rādīt arī citiem”. Šajā politiski saspīlētajā laikā, aicinu būt tālredzīgiem un pareizi izvēlēties savu nākotnes ceļu, lai Latvieši mūžam būtu saimnieki savā zemē. Lai mēs būtu vienoti, ne tikai nelaimēs, bet vienmēr, jo tikai kopā mēs varam būt stipri. Pieminēsim Latviešu strēlniekus, un brīžos, kad liekas, ka viss ir slikti un neglābjami, atcerēsimies, ka šiem vīriem simts gadus atpakaļ bija vēl grūtāk un vēl smagāk.

LSP Jānis Iklāvs

Comments are closed.