Liepājā tiek atjaunota skautu un gaidu darbība

Pēc vairāk kā desmit gadu pauzes, 2021.gada rudens sezonā Liepājā darbību atsāk pasaules lielākais jaunatnes organizācijas atzars. Skautiem un gaidām Liepājā ir sena hronika, bet jaunu vēstures lapu uzsāk rakstīt tieši jaunieši!

Galvenie iniciatori ir divi starptautisko militāro misiju veterānu nometnes “Mazais Namejs” dalībnieki Elizabete Alise Auza un Pauls Ģēģeris, kuri nometnēs piedalījušies kopš 2018.gada, kad skauti un gaidas tās aizsāka organizēt sadarbībā ar fondu “Namejs”. Abi jaunieši piedalījušies arī citās skautu un gaidu organizācijas nometnēs, tai skaitā jauno līderu apmācībās – kopnieku kursos 2020. gada vasarā.  Tā kā abi aktīvisti vēl ir vidusskolnieki, tad tika meklēts kāds pieaugušais, kurš varētu uzņemties atbildību un iesaistīties vienības atjaunošanā. Komandai pievienojās arī virsleitnants Kristaps Smiltnieks, kurš ir uzņēmies arī vienības priekšnieka pienākumu izpildi. Kristaps kā zēns darbojies Jaunsardzes programā un bijis aktīvs brīvprātīgais starptautiskajā programā AWARD (* Duke of Edinburg Awad), šobrīd dienē Latvijas Jūras spēkos. Komandā darbojas arī Madara Vičiule, valodu pedagoģe un gide, kā arī Dagnija Smiltniece, kura šobrīd strādā Liepājas jauniešu mājā. 

2021.gada sezonā aicināti pievienoties 12 – 14 gadus veciem jaunieši – zēni un meitenes, kā arī citi brīvprātīgie pieaugušie, kuri vēlētos iesaistīties vienības darbā, tādējādi dodot plašākam mazo liepājnieku pulkam iespēju iesaistīties šIs kustības darbībā.

Tradicionāli ikdienas nodarbības vīsies starp aktivitātēm āra vidē, prasmju attīstību, vietējās kopienas izziņu un labo darbu, kā arī būs arī regulāri pārgājieni un nometnes. 

Skautu un gaidu bāzes vieta būs Liepājas jauniešu māja, Kungu ielā, 24 ( ieeja no Bāriņu ielas). Pandēmijas laikā nodarbības galvenokārt notiks āra apstākļos. Pirmā nodarbība jauniešiem – ceturtdien, 7.oktobrī plkst. 17.00, un pirmais pārgājiens skolēnu rudens brīvlaikā. 

Par pieaugušo iesaisti, lūdzam sazināties ar Latvijas Skautu un gaidu centrālo organizāciju, rakstot info@skauti.lv

Skautu un gaidu organizācija ir pateicīga Liepājas jauniesu mājai, organzācijām: “You plus”, “Radi vidi pats”, “House of hope/Karaostas kids” un pusaudžu resursu centra Liepājās nodaļai par padomiem vienības atjaunošanas procesā! 

Jaunu vienību atjaunošanas procesu līdzfinansē EEZ un Norvēģijas grants ( AIF), Latvijas NVO fonda programma 2021.gadam ( SIF),  jaunas vienības pirmo ekipējuma kasti atbalsta Eiropas Skautu fonds. 

Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustība, kas papildina skolu un ģimeni. Tās mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautisms un gaidisms attīsta pārliecību, vēlmi izzināt, atklāt un gribu mācīties. Šobrīd Latvijā ir vairāk kā 950 aktīvu skautu un gaidu. Latvijas Skautu un Gaidu centrālā organizācija ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM (World Organization of the Scout Movement) un WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts) dalīborganizācija.

www.skautiungaidas.lv, Sociālajos medijos @skautiungaidas

Publicitātes foto: https://ej.uz/SkautiGaidas_foto  

Comments are closed.